Stropnický a Štěpánek (Trojkoalice/SZ) chtějí regulovat výstavbu

14.05.2015 10:12 | Zprávy
autor: PV

Řešení dopravní situace v Praze 4, především snížení hluku na Spořilově a zklidnění Severojižní magistrály, problematické stavby na Pankráci a další témata byla námětem výjezdního jednání představitelů Prahy 4 s náměstkem pražské primátorky Matějem Stropnickým. Jednání se zúčastnili starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ), zástupci starosty Zdeněk Kovářík (ODS), Iva Kotvová, radní Alžběta Rejchrtová (obě Trojkoalice/SZ).

Stropnický a Štěpánek (Trojkoalice/SZ) chtějí regulovat výstavbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Shodli jsme se na potřebě rychlého zklidnění Severojižní magistrály a potřebě regulace zástavby v oblasti pankrácké pláně, na místě je rovněž úvaha o regulačním plánu pro toto území,“ uvedl náměstek primátorky hlavního města Prahy Matěj Stropnický, který má na starost územní plánování.

„Naši obyvatelé jsou zatěžováni předimenzovanými stavbami a nadměrným hlukem, který je důsledkem starých dopravních řešení a nově i zatěžováním pankrácké pláně a jejího okolí masivní výstavbou,“ uvedl starosta Petr Štěpánek. „Jedním z prvních kroků k nápravě je shoda s Matějem Stropnickým, že Kavčí hory zůstanu z hlediska územního plánu v zeleni, což svým středečním usnesením schválila i Rada městské části Praha 4.“

Velkým problémem obyvatel Prahy, především v oblasti Spořilova, je hluk a emise prachu a dalších škodlivých látek vyvolaných nadměrnou dopravní zátěží na Jižní spojce a navazujících komunikací v jejím okolí. Jedním z  navrhovaných opatření ke zlepšení nepříznivých poměrů je zakrytí Spořilovské ulice tubusem, který obyvatele okolních domů ochrání zejména před hlukem a polétavým prachem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…