Stržínek (ANO): Valmez chce zpřístupnit zámecké terasy

21.03.2023 10:46

Odstranění vizuálního smogu z nového náměstí, odblokování pozemků v proluce na ulici Masarykova či revitalizace a zpřístupnění zámeckých teras nad Rožnovskou Bečvou.

Stržínek (ANO): Valmez chce zpřístupnit zámecké terasy
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek

To jsou jen některé z úkolů, které řeší vedení valašskomeziříčské radnice s městským architektem, renomovaným ateliérem Chybík + Krištof. 

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38504 lidí

„Podoba veřejného prostoru a také staveb ve Valašském Meziříčí nám rozhodně není lhostejná. Díky spolupráci s oceňovaným brněnským architektonickým studiem se nám daří město postupně rozvíjet podle nejnovějších trendů,“ říká místostarostka Yvona Wojaczková. Jedním ze zásadních témat, která městský architekt ve Valmezu řeší, je vizuální smog. „Jedná se o problém většiny českých měst. Valašské Meziříčí rozhodně není nějakou periferií na hranicích a díky vydařené rekonstrukci náměstí má radnice skvěle nakročeno k řešení této otázky v centru. Jednání s majiteli budov a obchodníky ještě zaberou nějaký čas. Jsem ale přesvědčen, že postupně se podaří sjednotit podobu reklam na náměstí tak, aby nepůsobila rušivým dojmem,“ reaguje Ondřej Chybík, který spolu s kolegy pomáhá městu realizovat jeho záměry.

Patří mezi ně také vyřešení majetkových vztahů v proluce na ulici Masarykova a odblokování tamních pozemků tak, aby zde radnice i soukromý investor mohli realizovat své záměry. „Tato plocha v centru města má pro nás velkou hodnotu a možnost jejího dalšího využití patří mezi naše priority. Do budoucna by zde mohl vzniknout multifukční prostor s bydlením a mimo jiné také s odkazem na historii Krásna a jeho návsi, která v těchto místech byla před vybudováním průtahu městem,“ je přesvědčen starosta Robert Stržínek.

Jedním z nových témat pro městského architekta je také podoba teras pod zámkem Žerotínů směrem k Rožnovské Bečvě. „Rozhodně si zaslouží zkultivovat a zpřístupnit občanům i návštěvníkům města. Propojení zámecké terasy s druhým nádvořím a nové řešení tras pro pěší reflektující vyšlapané stezky, je víc než na místě. V souvislosti s odbornou úpravou zeleně bychom takto chtěli zatraktivnit jedno z nejkrásnějších panoramat v našem městě,“ dodává místostarostka Wojaczková.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

8:05 Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 miliardy korun. P…