Stržínek (ANO) vyvolal jednání se SŽDC, vadí mu havarijní stav nádraží

05.02.2019 10:45 | Zprávy
autor: PV

Budova valašskomeziříčského vlakového nádraží je v tristním stavu. Starosta města Robert Stržínek proto přizval na jednání Mojmíra Nejezchleba, náměstka generálního ředitele pro modernizaci dráhy ze Správy železničních dopravních cest (SŽDC).

Stržínek (ANO) vyvolal jednání se SŽDC, vadí mu havarijní stav nádraží
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Spolu řešili, jak stav budovy co nejrychleji zlepšit.

Špína, vlhké zdi, opadávající omítky, rozvalené ploty. To je realita současného valašskomeziříčského nádraží. Denně jím přitom projdou více než čtyři tisíce cestujících. Nádražní budova je v majetku SŽDC.

„Ve Zlínském kraji bychom těžko hledali tak významný železniční uzel,“ upozornil starosta a dodal: „Valašské Meziříčí je přirozenou dopravní křižovatkou. Cestujícím, kteří k nám zavítají, musí být smutno při pohledu na nádražní budovu a okolí. Je to opravdu ostuda.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.