Štyler (HPP 11): Vedení městské části Praha 11 obětovalo své občany

29.07.2018 7:37 | Zprávy
autor: PV

Koalice Prahy 11 pod vedením Ing. Jiravy ANO/TOP 09/ KSČM/ JM-ND/ ODS/ ČSSD minulý týden 19.7. na Zastupitelstvu MČ Praha 11 odmítla chránit obyvatele Jižního Města před zrůdným návrhem Metropolitního plánu Prahy (MPP).

Štyler (HPP 11): Vedení městské části Praha 11 obětovalo své občany
Foto: hpp11.cz
Popisek: Jiří Štyler

MPP umožní na mnoha místech Jižního Města masivní výstavbu, ponechá území bez regulativů a všanc developerům, likviduje nezastavitelná území, parky, veřejná parkoviště, izolační zeleň podél komunikací, nechrání veřejnou vybavenost, u stanic metra navrhuje výstavbu mrakodrapů atd. Díky uvolnění pravidel pro výstavbu a převedení hlavní odpovědnosti za rozhodování o území na stavební úřady, MPP nebezpečně odstraňuje bariéru proti korupci a klientelismu. Místo transparentních pravidel zavládne právo silnějšího a místo kvalitní a šetrné architektury lze očekávat snahy developerů o maximální vytěžení stavebních území.

Přestože jsou komunikace, parkoviště a další technická infrastruktura na Praze 11 na hranici svých kapacit, přestože řada lokalit je nadlimitně zatížena hlukem a emisemi, MPP navrhuje bezprecedentní zahuštění Jižního Města o 43 000 obyvatel!

Arogantně, bouřlivě a s vypínáním mikrofonů probíhalo projednávání připomínek k návrhu Metropolitního plánu na Zastupitelstvu dne 19.7.2018. Od začátku jednání bylo zřejmé, že vládnoucí koalici nejde o budoucnost občanů Prahy 11, ale o tvrdou demonstraci své síly. Přitom MPP zásadně ovlivní výstavbu na Praze 11 na dalších minimálně dvacet let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.