Suchý (TOP 09): Rozpočet Plzně připomíná vyjedený krám

14.12.2014 8:51 odp.

TOP 09 varuje, že aktuální rozpočet Plzně varovně vypovídá o současném stavu města. Nadále se bude prohlubovat jeho zadlužení a s žádnými většími investicemi se v následujících čtyřech letech nepočítá.

Suchý (TOP 09): Rozpočet Plzně připomíná vyjedený krám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

Co se týče zadlužení, město jasně kopíruje trend z minulých let a na rok 2015 počítá s dluhovou službou 2, 5 miliardy korun. V následujících letech pak bude dluh narůstat a to až do volebního roku 2018, kdy město očekává dluhovou službu ve výši 2,4 miliardy korun. „Připočteme-li dalších téměř 2,5 miliardy korun za novou technickou základnu PMDP, kde město od roku 2016 počítá s ročními splátkami ve výši 98 miliónů za tuto investici, dostáváme se na konci volebního období k částce téměř 5 miliard korun", říká plzeňský zastupitel Petr Suchý (TOP 09).

Co se týče větších investic, je bohužel zřejmé, že na rozdíl od posledního volebního období, nebude mít nyní město na jejich realizaci žádné prostředky. Po té, co v minulém volebním období investovala koalice každoročně přes miliardu korun a letos dokonce přes dvě miliardy, v příštích letech nebude město investovat v podstatě nic. "Všechny tyto dílčí ukazatele jen dokonale ilustrují to, co jsme říkali v minulosti. Představitelé ČSSD a ODS vůbec nedoufali, že po volbách budou moci spravovat město z pozice vládnoucích stran. Proto svým následovníkům připravili vyjedený krám, a to pro město není dobrá zpráva," dodává Petr Suchý.

Předseda zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule uzavírá: "Největší riziko však vidím v tom, že jsme pro banky stále subjekt, kterému rády půjčí. To může být pro koalici kolem pana primátora Zrzaveckého tak lákavé, že město stáhne do ještě větších dluhů, než jaké se plánují nyní. Proto bude největší úkol opozice na to upozorňovat ještě důrazněji než v minulosti."

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Jura: Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

18:41 Primátor Jura: Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

Radní předkládají zastupitelům ke schválení Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027. Ten …