Švarcbek (KSČM): Vyhlašuji boj exekucím

08.10.2018 4:34 | Zprávy

Říká se, že intelektuálové a lepší lidi nečtou Blesk. Já jej čtu, možná nejsem intelektuál, možná taky nejsem lepší člověk. Prostě jej čtu, čtu však hlavně mezi řádky. Dnes na mě vyskočila informace, že proběhl pohřeb herce Milana Šimáčka, herce, který tak přesvědčivě hrál vojína Vatu v Černých baronech.

Švarcbek (KSČM): Vyhlašuji boj exekucím
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Někdo si ten film spojuje s temnou dobou 50. let a zetěm Klementa Gottwalda, Andrejem Čepičkou. Ano, i taková doba byla, ale je však třeba se na ni dívat tehdejší optikou, optikou studené války, kdy byly na obou stranách Šumavy ostře nabité zbraně. To nebyla normální doba.

Milan Šimáček, který tak dobře hrál syna kulaka, zemřel. Poslední rozloučení se odehrálo v chrámu sv. Víta na Hradčanech. Tedy v místě, kde byla uctěna v roce 2011 i památka bývalého prezidenta Václava Havla.

Milan byl věřící člověk, byl pro církev tak důležitý, že rozloučení bylo provedeno na takovém výnamném místě. Informace v Blesku, že měl rakovinu jater, není podstatná, a už vůbec nejsou podstatné poznámky, že nemoc mohla být od chlastu. Byl to však člověk.

Podstatnější z mého pohledu je, že jsem se před několika dny ve stejném médiu dočetl, že jej trápily exekuce. Snad 60 tisíc. Prý se zadlužil kvůli bytu u Staroměstského náměstí, který si chtěl udržet.

Nejen mezi lékaři se říká, že stres a psychická nepohoda je startérem takovým nemocí, jako je rakovina. Poslední fotky Milana ukazují, jako fyzicky zničeného člověka, kterému bylo pouhých 56 let. Člověka zničeného, který nepřipomínal silného a vitálního Vatu. Můžeme se jen dohadovat, co se na tom podílelo více, zda záliba v alkoholu či tlak exekucí.

Já však o Vatovi píši proto, že pod tlakem exekucí je přes 850 tisíc našich lidí. Lidí, kteří rovněž mohou onemocnět a rodiny přijdou o své členy. Tohle vše je výsledek dnešní doby, doby, která nastartovala byznys s dluhy a exekucemi. To je něco, s čím se nesmířím.

Jen mě tak napadá, že ty "celbrity", co nesly kytky Šimáčkovi -Vatovi na rakev, měly přijít dříve s otevřenou peněženkou. Tím by možná Milana pomohly zachránit.

Pokud mě, vážení čtenáři tohoto článku, pošlete do Senátu ČR, slibuji Vám, že ten hnus, který se nazývá exekuce, bude mým úhlavním nepřítelem.

Váš hasič problémů
Josef Švarcbek

(převzato z Profilu)

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

22:01 Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

Jak úspěšně řídit velké státní projekty pomocí projektového řízení a zlepšovat díky tomu služby stát…