Švec (PRO JČ): Finančně nejnáročnější stavba skončí o tři týdny dřív

8. 11. 2017 5:36

Oddechnout si budou moct řidiči, kteří míří z Českých Budějovic směrem na Vimperk, či Prachatice. A zpět. Patnáctého listopadu totiž skončí rekonstrukce silnice mezi obcemi Češnovice a Němčice. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že termín ukončení prací se podařilo zkrátit o tři týdny.

Švec (PRO JČ): Finančně nejnáročnější stavba skončí o tři týdny dřív
Foto: youtube.com
Popisek: Jiří Švec (PRO JČ)
reklama

Zhotovitelem i investorem stavby, která začala letos na počátku června, je Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Oprava úseku o délce 5,9 kilometru si vyžádala náklady více než 87,5 milionu korun.

Jedná se o letošní finančně nejnáročnější stavbu SÚS JčK

„Jedná se o letošní finančně nejnáročnější stavbu SÚS JčK, přičemž téměř 90 procent bylo spolufinancováno z fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnil Švec.

Vlastní rekonstrukce podle Švece spočívala v odfrézování a lokální sanaci porušených vrstev vozovky. „V úseku o délce zhruba 1,2 kilometru bylo nutné vrstvy vozovky vyměnit a zesílit a na zbylých 4,7 kilometru komunikace jsme provedli recyklaci spodních vrstev vozovky za studena,“ upřesnil krajský radní pro dopravu.

Úprav se dočkaly autobusové zastávky a křižovatky, přibyla nová svodidla

V celé délce stavby pak bylo mimo jiné obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení a silnice dostala i nová svodidla. „Úprav se dočkaly i autobusové zastávky a křižovatky včetně 42 dvou sjezdů. Vše s cílem vyhovět předpisům a posílit bezpečnost silničního provozu,“ naznačil Švec.

Ředitel SÚS JčK Jan Štícha v souvislosti s tím připomněl, že práce na rekonstrukci komunikace v úseku Češnovice – Němčice doprovázely komplikace spojené s vedením objízdných tras. „Na jejich uvedení do bezvadného stavu budeme proto nyní klást velký důraz,“ uzavřel Štícha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babka (ANO): Naším cílem není zákaz plastových sáčků, ale...

17:02 Babka (ANO): Naším cílem není zákaz plastových sáčků, ale...

Projev na 54. schůzi Parlamentu České republiky dne 7. července k návrhům k vládnímu návrhu zákona,…