Švenda (TOP 09): Kupujeme Hrabalovu chatu

30.11.2021 12:40 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chata, ve které významný spisovatel žil a tvořil, bude odkoupena za 9 900 000 Kč.

Švenda (TOP 09): Kupujeme Hrabalovu chatu
Foto: TOP 09 / Martin Andrle
Popisek: Václav Švenda

Cílem Středočeského kraje je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko.

„Těší mě, že zastupitelé posvětili odkoupení takto významného objektu, díky kterému budeme moci život Bohumila Hrabala ještě více přiblížit veřejnosti. Rádi bychom, aby prostředí chaty bylo co nejvíc autentické. Chceme tam ale také, protože tam došlo ke stavebním úpravám, které jsou nevratné, zapojit moderní prvky, jako je rozšířená realita, aby bylo možné vidět, jak interiér vypadal v době života Bohumila Hrabala,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ptal se vás někdo na názor jako ministra obrany?

Myslím na zapojení do PURL. A jestli jste byl proti a přesto v ní jsme, tak k čemu jako ministr jste, když váš hlas nemá žádnou váhu jako třeba při jmenování nového náčelníka armády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.