Švenda (TOP 09): Parkovací dům - Nekonečný příběh, který by už měl skončit

26.06.2014 12:57 | Zprávy

Reakce na rozporuplné vyjádření vedení města.

Švenda (TOP 09): Parkovací dům - Nekonečný příběh, který by už měl skončit
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

V polovině května letošního roku jsem zveřejnil článek, který analyzoval možnosti řešení takzvaného parkovacího domu v centru Příbrami. V minulosti jsem nebyl spokojen s tím, že příspěvky opozice nepublikoval městský zpravodaj Kahan, tentokrát ale musím redakční radu pochválit. Komentář zařadila do červnového vydání, a přispěla tak k další diskusi o tomto projektu. Debata musí pokračovat nejen proto, že zde hovoříme o investici v řádu desítek milionů korun, ale také proto, že stanovisko vedení města, které bylo k mému textu doplněno, obsahuje hned několik rozporů. V zájmu objektivity přidávám odkaz na červnový Kahan, kde naleznete náš článek a inkriminované vyjádření radnice: http://bit.ly/UMVaIt

Vedení města: Parkoviště nepotřebujeme, proto postavme parkovací dům

Není třeba studovat logiku, aby čtenář na první pohled odhalil rozpor v argumentaci. Vedení města reaguje na návrh TOPky, který obsahuje vybudování jednoduchého parkoviště. A v kostce říká, že přeci žádné parkoviště v centru už nepotřebujeme, protože placená stání jsou u Uranu a u někdejší takzvané infekce (město nově nabízí parkování i na Flusárně, ale to je příliš daleko od míst, kde je parkování skutečně třeba). Proč ale současné vedení radnice říká, že je třeba postavit parkovací dům? Na stejném místě? A dokonce říká, že jsou nové technologie, které celou stavbu zlevní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.