Švenda (TOP 09): Přeji si prosperující Příbram s obyvateli, hrdými na své město

03.08.2018 5:36 | Zprávy
autor: PV

Když jsme před čtyřmi lety nastupovali do vedení města, vládla zde blbá nálada. Město špatně hospodařilo, neuvážlivě rozprodávalo majetek a nebylo ochotné komunikovat s občany a řešit jejich problémy. I z hlediska kultury byla Příbram poměrně mrtvým městem. Ročně se odsud stěhovalo na tři stovky lidí, což se v třicetitisícovém městě výrazně projeví. Právě tento tristní stav mě do politiky přivedl.

Švenda (TOP 09): Přeji si prosperující Příbram s obyvateli, hrdými na své město
Foto: TOP 09 / Martin Andrle
Popisek: Václav Švenda

Do voleb jsme tehdy šli s heslem “Hrát podle pravidel”, protože jsme velmi vážně pociťovali, že bez poctivého aktivního přístupu a větší otevřenosti radnice bude Příbram stále mrtvým městem a lidem se tu zkrátka nebude žít dobře.

Za čtyři roky naší koaliční spolupráce jsme z tohoto směru poctivé politiky neuhnuli. Společnými silami se nám podařilo Příbram rozhýbat. Zprůhlednili jsme hospodaření města, peníze do sportu a kultury se začaly rozdělovat spravedlivěji. Pustili jsme se také do boje proti hazardu, kde zatím prohráváme, ale rozhodně se nevzdáváme. Podporujeme řadu kulturních událostí, některé tradiční a některé nové, začali jsme s plánováním nového akvaparku a odstartovali hlavní fázi rozsáhlého projektu Zelené páteře, abychom Příbramanům vytvořili město, kde budou chtít zůstávat. A skutečně, odliv obyvatel se ze stovek snížil na pouhých několik desítek a dále ustává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

6:02 Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.