Sviták (SLK): Konference na krajském úřadu mapovala zadávání veřejných zakázek

04.10.2019 22:41

Druhý ročník Konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se ve dnech 26. až 27. září konal na Krajském úřadě Libereckého kraje pod záštitou hejtmana Martina Půty.

Sviták (SLK): Konference na krajském úřadu mapovala zadávání veřejných zakázek
Foto: SLK
Popisek: Starostové pro Liberecký kraj
reklama

Byl určený pro pracovníky krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Letos dorazilo 44 účastníků z 12 krajů; zástupci zbylých dvou krajů se zúčastnili jiné, dlouho plánované konference.

„Tyto odborné akce, kde se předávají zkušenosti mezi kraji, je nutné podporovat, protože jsou přínosem pro všechny zúčastněné strany,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Účastníci konference se v problematice veřejných zakázek orientují, a proto v sále rezonovala témata spojená s aplikací zákona o zadávání veřejných zakázek. Největší prostor dostala stále aktuální a probíhající elektronizace procesu zadávání veřejných zakázek, dlouho se také na příkladu některých rozhodnutí z nedávné minulosti diskutovalo o rozhodovací praxi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Pořadatelé z oddělení veřejných zakázek Krajského úřadu Libereckého kraje potom vyhradili časový prostor na odpovědi lektorů na předem zaslané dotazy z jednotlivých krajů.

Účastníci kvitovali odbornou úroveň pozvaných lektorů z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, advokátní kanceláře a šéfredaktora časopisu Veřejné zakázky. Zajímavou prezentaci o úpravě písemností prezentovala vedoucí kanceláře ředitele Krajského úřadu Libereckého kraje LK Iva Jarošová, která kolegy z ostatních krajů seznámila s aplikací normy ČSN 01 6910 o úpravě dokumentů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj poprvé ocenil dobrovolníky, kteří pečují o historické památky v regionu

6:37 Berdychová: Kraj poprvé ocenil dobrovolníky, kteří pečují o historické památky v regionu

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky, kteří udržují a opravují historické památky v regionu. Cen…