Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

03.12.2021 10:29 | Tisková zpráva

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny.

Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí
Foto: SLK
Popisek: Starostové pro Liberecký kraj

„Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Za zajištění dopravy po území Šluknovského výběžku je odpovědný Ústecký kraj, se kterým nastalou situaci Liberecký kraj nyní řeší. „Připravili jsme návrh upraveného jízdního řádu pro kolegy z Ústeckého kraje a nyní bude tedy záležet na nich, jaký zvolí další postup z hlediska smluvního zajištění výkonů,“ doplnil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Společnost Quick Bus ukončila k 29. listopadu přímou autobusovou linku, která spojuje Šluknovský výběžek s Prahou. Dopravce z konce viní především Liberecký kraj. Ten to ale odmítá. „Dopravce s námi ani nekomunikoval, své spoje rušil a obnovoval bez předchozího projednání s krajem. V době lockdownu bychom pro tento postup měli pochopení, ale nerozumíme tomu, proč dopravce nenavázal po obnovení dopravy na naši předchozí komunikaci. Současně ani nerozumíme tomu, proč v rámci licenčního řízení již nereagoval na nabídku společnosti KORID LK koordinovat trasu jejich linky tak, aby nebyla posuzována jako souběžná,“ vysvětlil Jan Sviták.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Příběh seniorského komplexu je ztělesněním sociální politiky minulé éry

8:36 Johnová (Praha sobě): Příběh seniorského komplexu je ztělesněním sociální politiky minulé éry

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé…