Svoboda (ODS): Další malá domů premiéra Babiše? Celou věcí by se mohl zabývat zdravotní výbor

12.12.2019 22:08

Server Seznamzprávy.cz přinesl závažné informace o nestandardním navyšování finančního příspěvku VZP pro firmu Iscare, která patří do svěřenských fondů Andreje Babiše.

Svoboda (ODS): Další malá domů premiéra Babiše? Celou věcí by se mohl zabývat zdravotní výbor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda
reklama

Podle místopředsedy zdravotního výboru za ODS Bohuslava Svobody celý proces připomíná Palermo. Svoboda chce znát výsledky interní kontroly VZP a na jejím základě případně iniciovat mimořádné jednání zdravotního výboru.

„Dlouhodobě upozorňujeme na to, že rozdělování peněz ve zdravotnictví je netransparentní a nemá jasná pravidla, proto zdůrazňujeme, že je nutné znát kvalitu péče, kterou pacienti za úhrady dostávají. Na případu navýšení prostředků pro firmu ze svěřenských fondů premiéra Babiše se navíc ukazuje, že významnou roli mohou hrát i přátelské vazby a politický vliv. Náměstek VZP David Šmehlík, který za peníze pro firmu Iscare bojoval, přiznává, že se dobře zná s ministrem Adamem Vojtěchem i ředitelem firmy Iscare Františkem Lambertem. Konečným uživatelem výhod je pak – jako v mnoha jiných případech – předseda vlády Andrej Babiš. Člověku by se chtělo říct, že jde o ukázku toho, jak to funguje v Palermu, o kterém premiér tak rád mluví,“ říká místopředseda výboru pro zdravotnictví za ODS Bohuslav Svoboda a nastiňuje další kroky: „Od ředitele VZP budu chtít vidět výsledky kontroly těchto podezřelých transakcí a v případě, že se v ní ukážou jakékoliv nejasnosti, jsem připraven iniciovat mimořádné jednání zdravotního výboru.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

22:08 Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

Minulý týden se SPD povedlo prosadit ve Sněmovně jedno ze zásadních programových témat, které omezuj…