Svoboda (ODS): Máme plán na boj proti koronaviru

12.04.2020 8:37

Komentář na facebookovém profilu k opatřením na boj proti koronaviru

Svoboda (ODS): Máme plán na boj proti koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

Nemůžeme jen doufat, že koronavirová krize jen tak zmizí. Musíme mít jasný plán a postup, jak se co nejdříve vrátit k normálnímu životu.

Proto jsem na základě zkušeností svých a zkušeností kolegů ze zahraničí představil 5 opatření na boj proti koronaviru a vyzval vládu, aby postupovala důsledněji. Jak tedy musíme začít a jaké informace musí krizový štáb znát pro zodpovědné rozhodování:

1. Kolik obyvatel mělo mírný průběh infekce, kolik závažný průběh infekce, kolik septických šoků, kolik kritických stavů.

2. Odhad mortality (který v Číně popisovali kolem 4 %, jinde až 30 %). Pro odhad mortality je nutno znát skutečný počet infikovaných pacientů na začátku inkubační doby a počet kumulativních úmrtí.

3. Protestovat je potřeba velkou část obyvatel, tak, abychom získali statisticky signifikantní předpověď, jaké jsou počty infikovaných pacientů k hodnocení průběhu pandemie. Testování v současné době probíhá převážně u symptomatických pacientů, někdy u jejich kontaktů. Mělo by být provedeno testování v jednotlivých oblastech republiky, nestačí pouze Praha, jak bylo navrženo (která je specifická počtem a skladbou obyvatel a typem kontaktů). Je potřeba mít vzorky z vesnic/měst různé velikosti a typu, abychom mohli kvalifikovaně odhadnout počet infikovaných obyvatel a parametry chování infekce.

4. Měla by proběhnout analýza, jak a kde ke kontaktu a následné infekci došlo, a vytipovat nejrizikovější oblasti pro vznik infekce.

5. Měli bychom vyhodnotit současný stav léčby infekce – naše zkušenosti proti zahraniční zkušenosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Labe potřebuje prostor a ochranu, ne umělé koryto a jezy

15:54 Zelení: Labe potřebuje prostor a ochranu, ne umělé koryto a jezy

Řeky potřebují prostor a ochranu, ne umělá koryta. Takové bylo hlavní sdělení společné plavby českýc…