Svobodní: Euronesmysl č. 3 - Zákaz přidávání cukru do ovocných džusů

24.04.2014 12:52 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Bruselští byrokraté mohou jen těžko vědět lépe než sám spotřebitel, co chce ten či onen pít.

Svobodní: Euronesmysl č. 3 - Zákaz přidávání cukru do ovocných džusů
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Popis: EU zakazuje přidávat cukr do ovocných džusů. Ve chvíli, kdy nebude možné přidávat cukr, nebudou moci výrobci ani označovat své výrobky jako „bez cukru“, aby se nestalo, že spotřebitel bude zmaten. Návrh také řadí rajčata mezi ovoce, a tudíž ani do rajčatového džusu nebude možné přidávat cukr.

Nařízení bude platit nejen pro džusy v EU vyrobené, ale i pro džusy, které budou do EU dovezené. Nebude tudíž možné pít na území EU slazený džus legálně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Poslance Turka jste schválili zmocněncem v rozporu se zákonem

21:03 Jurečka (KDU-ČSL): Poslance Turka jste schválili zmocněncem v rozporu se zákonem

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. ledna 2026 k vyslovení důvěry vládě České republiky