Svobodní: Nové daně EU kvůli Babišovi a Fialovi

06.12.2023 15:14 | Ze sítí

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k pravomoci Evropské unie vytvářet vlastní daně

Svobodní: Nové daně EU kvůli Babišovi a Fialovi
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní

Až do roku 2020 nemohla vytvářet EU své vlastní daně. Dnes už se takových daní musíme obávat a mohou za to i tehdejší premiér Babiš a tehdejší poslanec Fiala.

Anketa

Reprezentuje Petr Fiala dobře Českou republiku?

2%
97%
hlasovalo: 57328 lidí

„Na ochranu klimatu už nepotřebujeme miliardy, ale biliony.“ Znamená to, že vám paní Leyenová hodlá z kapes vzít ne miliardy, ale biliony eur jen proto, aby ulevila svému svědomí. Větší zdanění, zadlužování a sypání peněz z oken nám však přírodu opravdu nezachrání.

A jak to bylo v tom roce 2020? Do roku 2020 všechny peníze EU pocházely z celních poplatků nebo z transferů ze státních rozpočtů jednotlivých států. Poté byl vytvořen společný dluh 750 miliard euro nazvaný "Next generation EU" a součástí jeho vytvoření mělo být předání nové pravomoci EU, aby si mohla vytvářet své vlastní daně.

Když se o této věci jednalo 10. 7. 2020 v Poslanecké sněmovně, tak poslanci Skopeček a následně i Klaus navrhli dvě usnesení, která měla uložit vládě úkol zabránit vzniku autonomních daní. Petr Fiala ani Andrej Babiš ani jeden z návrhů nepodpořili, a výsledek byl tedy takový, že později vláda pod vedením Andreje Babiše přistoupila na podmínky EU a my se teď musíme eurodaní obávat.

reklama

autor: PV

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Prodáme kravky, a na jaře už nezasejeme?

8:19 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Prodáme kravky, a na jaře už nezasejeme?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k protestům zemědělců