Svobodní: Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů

20.11.2020 19:16

Zdeněk Pohlreich trefně a vtipně popsal, jak jednoduše si Bohumír Dufek představuje „krach restaurací a situaci na pracovním trhu“. Pro odlehčení se vás ptáme: „Účastnili byste se takového rekvalifikačního kurzu“.

Svobodní: Očista restaurací? Nikoli, očista odborářů
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Necháme restaurace zkrachovat?

Už bez nadsázky si dáváme další otázku: „Je pan Dufek všeználek, když tvrdí, že je to očistný proces, protože ČR potřebuje jen polovinu nynějších restaurací, zbytek putyk ať klidně zkrachuje“.

Sami si přitom odpovídáme: „Není. Dufek je pouze centrálním plánovačem, který si myslí, že jeho představy mohou popisovat realitu. Nikdy nepodnikal, možná ani nikdy pořádně nepracoval a jeho výroky jsou motivovány jediným: nenávistí vůči svobodě a nezávislosti, které si malí a střední podnikatelé cení a kterou představují“.

Ano, zánik podniku je ve své pravé podstatě očistným procesem, protože něco, co nemůže fungovat, zmizí a uvolní místo podnikateli, který s danými prostředky dokáže pracovat lépe. Jenomže tento princip funguje jen v prostředí volného trhu.

Tento ozdravný proces však nelze nastartovat vládním zákazem činnosti na několik týdnů ani jinou formou regulací. Rozhodnout musí zákazníci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

21:52 Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

Voda je a zůstane klíčovou strategickou surovinou. Máme jí stále dost, je kvalitní, čistá, zdravotně…