Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory

22.05.2019 18:48

Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU.

Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

„Nálepkování přispívá k polarizaci společnosti. Z té se pak vytrácí racionální diskuze o problémech. Důsledkem toho, že se z lidí s jiným názorem dělají například hlupáci, je třeba posilování pozice stávajícího establishmentu,“ říká předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Na prvním videu padesátiletá žena říká: „Vadí mi evropské dotace“. Vzápětí se ozve zkarikovaný hlas českého posměváčka, který ji označuje za hlupáka s tím, že hloupý je, kdo dává, a hloupější, kdo nebere. Žena následně dokončí svou myšlenku: „Protože likvidují ty, kteří je nedostanou.“ Série videí se zaměřuje na nejčastější nálepky, které lidé z jednoho břehu dávají těm druhým, aniž by je nechali domluvit. „Jednu a tu samou věc můžete vidět různou optikou. Dejme lidem prostor vysvětlit a pochopit své názory navzájem. Právo na názor bez nálepky má každý, ať už je jeho názor jakýkoliv. To je základ svobody,“ vysvětluje dále předseda Pajonk. Tématem jednotlivých videí jsou dotace, migrační kvóty, cenzura názorů na internetu, biopaliva a přijetí eura. Komu vadí dotace, není „hlupák“, kdo podporuje migrační kvóty, nemusí být „xenofob“, kdo odmítá cenzuru názorů na internetu, není automaticky „nácek“, kdo je proti biopalivům, není „vidlák“ a kdo odmítá přijetí eura, není „zpátečník“. „S posměchem okolí, nepochopením a nálepkováním se zcela jistě setkal skoro každý, kdo není součástí politického mainstreamu. Setkal se s ním každý, kdo veřejně říká názor, který není většinový. To je ale přece nesmysl. Přesně na tohle chceme sérií videí upozornit. Místo nálepkování je potřeba zahájit s lidmi s odlišným názorem dialog,“ vysvětluje Boleslav Buzek, předseda koaličního partnera Svobodných, strany Radostné Česko.

Videa jsou postupně zveřejňována na facebookovém profilu Svobodných. První video najdete ZDE.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Ještě před rokem na Maledivách neexistoval nezávislý parlament ani soudnictví

6:28 Zdechovský (KDU-ČSL): Ještě před rokem na Maledivách neexistoval nezávislý parlament ani soudnictví

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se včera v Evropském parlamentu oficiálně setkal s ministrem…