Svobodní: První koaliční dohoda pro krajské volby uzavřena - ve Středočeském kraji se Soukromníky

12.01.2016 22:01

Předvolební koaliční smlouvu pro krajské volby dnes podepsali zástupci Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky ve Středočeském kraji. Na jejím základě bude sestavena kandidátní listina, domluven společný program a organizace předvolební kampaně.

Svobodní: První koaliční dohoda pro krajské volby uzavřena - ve Středočeském kraji se Soukromníky
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Cílem spolupráce je podle předsedy středočeských Svobodných Jana Matyáska mj. i snaha zamezit vstupu nových nečitelných hnutí do vedení kraje. „Na celostátní úrovni jsme svědky toho, jak zhoubná je politika bez obsahu i formy, kterou praktikuje hnutí ANO. Tato politika chce bořit všechny hodnoty, na kterých stojí demokracie. A především chce osekat poslední zbytky osobní svobody nás všech, chce návrat k absolutní kontrole společnosti v novém, líbivém hávu. Nepřejeme si, aby tato politika ovládla další úroveň vládnutí v naší zemi, proto je třeba spojit síly,“ vysvětluje Jan Matyásko.

„Středočeský kraj je, bohužel, už dvě volební období v rukou levicové vlády socialistů a komunistů, což se negativně odrazilo nejen v jeho hospodaření. Kraj má miliardové dluhy, jedny z nejhorších komunikací, nečitelný a nespravedlivý systém rozdělování dotací. Stal se neblahým symbolem socialistického vládnutí, který dodnes čpí duchem Davida Ratha a jeho dědiců. Chceme proto radikální změnu a návrat pravice do krajského vedení,“ uvedl při podpisu smlouvy předseda středočeských Soukromníků Miroslav Naimann.

Kandidátní listina bude sestavena formou tzv. zipu

Po podpisu smlouvy budou následovat další související kroky – v prvé řadě se obě strany domluví, kdo bude společným kandidátem na hejtmana, a to nejpozději do 10. února. Kandidátní listina pak bude sestavena formou tzv. zipu, tedy měli by se v pořadí střídat po jednom zástupci obou stran. Současně s tím pak bude zahájena příprava společného krajského předvolebního programu.

Tato konkrétní koaliční smlouva navazuje na rámcovou dohodu o spolupráci na národní úrovni, kterou obě pravicové strany uzavřely minulý týden. O koalicích už se intenzivně jedná i v dalších krajích, například v Pardubickém a ve Zlíně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

22:40 Ministr Hüner ocenil mladé vědce

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké sout…