Svobodní: Prymula začíná mluvit i do pohřebnictví

13.10.2020 5:34

Komentář na facebookovém profilu k Prymulovu návrhu zákazu pohřbívání do země

Svobodní: Prymula začíná mluvit i do pohřebnictví
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Ministr zdravotnictví Prymula přišel s myšlenkou, že ten, kdo zemře s Covidem, by neměl být pohřbíván do země. Prymula tvrdí, že pokud člověk zemře, měl by být spálen v krematoriu, jelikož je zde riziko přenosu nákazy.

Prymula k tomu uvádí: „Covid-19 je infekční onemocnění a tady platí pravidla, která říkají, že optimální způsob pohřbívání, je v podstatě žeh, nebo kremace, která vede k tomu, že opravdu tam nejsou jakákoliv rezidua infekčního viru“.

V této souvislosti si pokládáme otázku, zda skutečně existuje riziko přenosu nákazy při pohřbívání osob s Covidem do země? Existuje k tomu nějaké odborné vyjádření? Nebo je to jen myšlenka/domněnka pana Prymuly? V prvé řadě je třeba podotknout, že volbu způsobu rozloučení se zemřelou osobou, mají mít primárně pozůstalí (případně člověk sám ještě za života). Kam současný stav kolem Covidu může ještě dospět? Co vše nám ještě budou nařizovat?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.