Svobodní: Zákaz spalovacích motorů se odkládá

05.03.2023 16:21 | Ze sítí

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k úspěchu švédského předsednictví v Evropské unii

Svobodní: Zákaz spalovacích motorů se odkládá
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Švédské předsednictví EU je tak zatím úspěšnější, než české. Mnoho zemí EU (v čele s Německem a Itálii) se ostře postavilo proti zákazu prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035. Jako hlavní argumenty vidí ohrožení průmyslu a ekonomických zájmů celé Evropy.

Švédské předsednictví Rady EU proto dnes oznámilo, že se konečné rozhodnutí o zákazu odkládá. Přesný termín se prozatím neurčil, dá se však čekat o odložení v rámci mnoha let, nebo až na dobu neurčitou.

Boj za svobodný trh v Evropě ale nekončí. Už nyní se vedou ostré debaty o nové emisní normě EURO 7, která by velmi ztížila výrobu, prodej i provoz aut se spalovacími motory. EURO 7 bylo bráno jako jakási "příprava" na samotný zákaz výroby.

Svobodní vítají rozhodnutí některých zemí EU a pevně doufáme, že toto rozhodnutí bude sloužit jako precedens pro další euronesmysly, které nepomáhají planetě ani lidem, zato však dusí svobodných trh v Evropské unii!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

21:03 Piráti: Navrhneme opatření pro snížení konzumace alkoholu

Alkohol představuje v České republice závažný problém s významnými zdravotními a sociálními důsledky…