Svobodní a Soukromníci chtějí společně pomoci Jihomoravskému kraji. Krajský úřad má být partnerem obcí, ne malou Evropskou unií

10.05.2016 21:44 | Zprávy
autor: PV

Štíhlejší a úspornější krajské úřady, účinnější pomoc obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. I o těchto tématech se hovořilo na tiskové konferenci v Praze. Byli na ní představeni kandidáti z celkem sedmi krajů, v nichž do toho jdou Svobodní a Soukromníci společně.

Svobodní a Soukromníci chtějí společně pomoci Jihomoravskému kraji. Krajský úřad má být partnerem obcí, ne malou Evropskou unií
Foto: Strana soukromníků ČR
Popisek: Strana soukromníků ČR, logo.

Krajský předseda Svobodných Jan Hlaváček nešetří kritikou krajského uspořádání ani současné praxe. Kritizuje složitost, nepřehlednost a neefektivnost dotačních programů, kvůli kterému na dotace dosáhnou pouze silní a velcí hráči na trhu, kteří k přežití často dotace nepotřebují. „Malí podnikatelé a živnostníci zhodnocují svůj vlastní kapitál svou vlastní prací, vytváří užitečné hodnoty pro své okolí a zaměstnávají další občany ze svého okolí. Těm by měl kraj pomáhat v první řadě,“ dodává Jan Hlaváček.

Dále Jan Hlaváček kritizuje přílišnou regulaci a byrokracii, kterou krajští úředníci zahrnují krajem zřizované organizace. „Kraj nemá být regulátorem podnikání a našich životů vůbec, a to ani z pozice přidělování dotací, ani z pozice nadbytečných regulací a omezení. Kraj má být užitečným partnerem pro podnikatele a zaměstnané občany,“ shrnuje Jan Hlaváček.

“Pravice obecně je v současné době roztříštěná, chybí ji uvěřitelný obsah a věcnost. Většina stran, uskupení i hnutí je politicky neukotvená a chybí jim pevná orientace na přesně definovanou skupinu voličů, jehož zájmy pak reálně mohou a budou hájit. Být populistou, a nebo se snažit zavděčit svou politikou úplně všem, z dlouhodobé perspektivy nefunguje a obvykle na tyto pokusy doplatí zklamaný a znechucený volič,” konstatuje krajský předseda Soukromníků Jan Baránek a pokračuje: “

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…