Svobodová (OMMO): Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy

16.08.2020 6:32

Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy, ale metodám Číny a Ruska tleskat nemohu.

Svobodová (OMMO): Nepatřím do tábora roztleskávačů Trumpovy administrativy
Foto: hnutiommo.cz
Popisek: Hnutí OMMO - logo
reklama

A nebudu se nyní rozepisovat o aspektech tohoto přístupu. Jen chci upozornit, že tento svůj přístup zastávám od doby, co D. Trump začal usilovat o zvolení prezidentem USA. Na rozdíl od rádoby levicových pozůstatků prezentovaných např. v KSČM https://eurozpravy.cz/domaci/politika/173601-clintonova-byla-prilis-militaristicka-zni-z-kscm-trump-prinese-velke-zmeny-reaguje-pravice/ mi bylo jasné od počátku, že Trumpovo zvolení bude devastující nejen pro USA a její občany, ale zejména z pohledu globálních aspektů a souvislostí. Jako osobní doušku přidám zmínku o rozhovoru s jedním z bývalých kolegů "více zleva" (dnes již zesnulým), který mi oponoval, že Trumpovo zvolení bude znamenat "změnu", která zavdá růstů nových levicových aktivit. Některé věci nekomentuji, neb se komentují samy, a zdržuji se dalších výlevů. Dnes jen dodám, že "godotovské čekání levice na příhodné podmínky", které v těch českých zřejmě naplňuje pouze oligarcha Babiš, je nejen popřením vlastní podstaty, ale i ztrátou smyslu o vlastní existenci.

Nyní KSČM baví podobnými sentencemi (ZDE), hájícími Čínu nebo Rusko, v domnění, že její "imperialismus" je pro naše končiny přijatelnější a světlejší než ten americký. Není, nebyl a nikdy nebude. Poštěkávání KSČM o "bezprecedentním tlaku M. Pompea, aby Česká republika ze všech klíčových infrastrukturálních projektů vyřadila čínské a ruské společnosti, považujeme za nehorázné vměšování se do vnitřních záležitostí a také za porušování českého i evropského práva. Argument, že za bezpečnost je potřeba si připlatit, zase zavání skrytým vydíráním" (zdroj: tamtéž) jsou ukázkou skutečně jen ideologické zavilosti a bezvýchodnosti. Čína ani Rusko nejsou ve svých záměrech jiní. Jak moc KSČM skutečně leží na srdci "evropské právo" čteme ve vyjádřeních a o konáních jejích zástupců každý den...

A právě evropský koncept by zasluhoval více, protože i v něm se odrážejí problémy dneška a s ním především bude souviset také budoucnost ČR.

Více ZDE

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Občané městu, město občanům

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jelínková (KDU-ČSL): Je důležité posilovat ekonomickou a sociální autonomii rodin

16:20 Jelínková (KDU-ČSL): Je důležité posilovat ekonomickou a sociální autonomii rodin

Unie center pro rodinu a komunitu představí principy tvorby regionálních koncepcí rodinných politik.