Začátkem roku 2011 podepsal ministr zdravotnictví Leoš Heger memorandum s Českou lékařskou komorou i s Českým lékařským klubem, ve kterém se vláda ČR zavázala do roku 2013 zvýšit platy lékařů na 1,5 až 3násobek průměrné mzdy ve státě.
Je statisticky prokazatelné, že v letech 2010 až 2013 se zvýšily platy lékařů o více než 20 procent. Pokud by v roce 2013 nedošlo k pádu vlády, není pochyb o tom, že by naše vláda závazek dodržela. Peníze z rozpočtu k tomuto účelu byly k dispozici.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


