TOP 09: Finanční správa zneužívá zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů

11.07.2017 12:42 | Zprávy
autor: PV

TOP 09 na Facebooku k zajišťovacím příkazům

TOP 09: Finanční správa zneužívá zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Finanční správa zneužívá zajišťovací příkazy k likvidaci podnikatelů. Tento zcela mimořádný nástroj za poslední dva roky využila celkem 3000 x. Přitom ještě v roce 2010 jich přitom bylo vydáno jen 100.

Zajišťovací příkazy mají pouze ve výjimečných případech zajistit majetek daňových podvodníků. Za poslední tři roky pod vedením této vlády se z nich však stal běžný nástroj pro likvidaci poctivých podnikatelů. Stačí, aby si finanční správa usmyslela, že podvádí. A když se splete? Tak se splete. Nefér případů postupu daňových úředníků jsou údajně stovky.

Upozorňuje na to Nejvyšší správní soud, jehož rozsudky se finanční ředitelství neřídí. Finanční správa ale přeci není více než soud! Postižení podnikatelé se zároveň nemohou domoci spravedlnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Fakt myslíte, že můžeme dohnat Švýcarsko?

Podle mě absolutně ne a ve vystoupení z NATO vidím fakt velké riziko. Ono Švýcarsko má i jinou historii, ty třeba komunisté nezničili. Asi můj dotaz budete ignorovat, jako ostatní, ale i to dost svědčí o tom, jak jste tu údajně pro lidi. Asi jako byla Šichtařová a od ní jsem čekala hodně. Běla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Doksanský (ANO): Rizika návratu těch, kdo bojovali ve válce na Ukrajině

21:02 Doksanský (ANO): Rizika návratu těch, kdo bojovali ve válce na Ukrajině

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k otázce příchodu ukrajinských válečných veteránů po …