TOP 09: Krajská koalice se rozpadá. Jednáme o novém uspořádání

10.04.2017 20:46

Kauza „Lipno“ a s ní související tučné odměny ekonomického ředitele Bláhy vyústily až ve smírčí jednání mezi stranami krajské koalice, které vyvolalo hnutí ANO. Na něm se shodli koaliční partneři na jediném: už se spolu na ničem neshodnou.

TOP 09: Krajská koalice se rozpadá. Jednáme o novém uspořádání
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

„Podle mého názoru udělalo ANO správný krok. Považuji situaci kolem Jihočeských nemocnic a nepřiměřeně vysokých odměn předsedy představenstva Jihočeských nemocnic a člena představenstva osmi zdravotnických zařízení v kraji za nepřípustnou. Pan Bláha získal za poslední dva roky na odměnách zhruba 14,5 milionů korun na úkor výplat zdravotníků. Věc se mě dotýká o to víc, že sám pocházím z „doktorské“ rodiny, a tak dobře vím, jak podhodnocená je práce lidí, zachraňujících denně životy. Pevně doufám, že dojde k vytvoření nové, stabilní koalice, která podobnou situaci nedovolí,“ komentoval politickou krizi ve vedení Jihočeského kraje krajský místopředseda TOP 09 a krajský zastupitel klubu PRO JIŽNÍ ČECHY Josef Knot.

Rozetnout koaliční svazek však formálně může až krajské zastupitelstvo.

„Již delší dobu je jasné, že koalice funguje špatně. Koaliční smlouva byla vypovězena a nyní probíhají jednání o novém koaličním uspořádání. Dohodnuté změny však musí stvrdit ještě krajské zastupitelstvo. Pro svolání mimořádného zastupitelstva se už ale našel dostatek podpisů,“ dodává krajský předseda TOP 09 a zastupitel klubu PRO JIŽNÍ ČECHY Tomáš Bouzek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sukop (ANO): Kraj vloni hospodařil s přebytkem

9:49 Sukop (ANO): Kraj vloni hospodařil s přebytkem

Závěrečný účet Zlínského kraje za rok 2019 projednali krajští radní a doporučili krajskému zastupite…