TOP 09 Příbram změnila vedení

31.05.2019 10:33

Regionální i místní organizace vyměnila svého předsedu. Příbram-město povede bývalý zastupitel Jan Cikler, region Příbram si do svého čela zvolil Marka Školouda, který tak v této pozici vystřídá Petra Stříbrnského. Nové vedení se těší plné podpoře volebního lídra Václava Švendy.

TOP 09 Příbram změnila vedení
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Nový předseda místní organizace Jan Cikler vstoupil do TOP 09 takřka hned po jejím založení, pro stranu jej tehdy získal Karel Schwarzenberg, jeho cílem je i nadále    TOP 09 Příbram udržet v nastoleném kurzu pevných hodnot a morálního přesvědčení: “Noblesa prohrává souboj s hulvátstvím a obchodníky se strachem. Noblesních lidí je ale i v Příbrami mnoho a věřím, že se budou hlásit o slovo čím dál víc. Slušná a poctivá politika se z dlouhodobé perspektivy vždycky vyplatí, proto jsem optimista,” říká Cikler.

Slušná a poctivá politika by se pod vedením Marka Školouda měla stát základním mottem i regionální organizace Příbram, pod kterou dále spadá například Dobříš. Školoud zároveň stojí před úkolem region připravit na blížící se krajské i senátní    volby. “V roce 2020 nás čekají hned dvoje zásadní volby - jednak chceme rozšířit naše zastoupení na úrovni kraje, kde při sledování stále nových a nových kauz paní hejtmanky vnímáme, že je zde poctivost rozhodně zapotřebí, a jednak si Příbramsko bude volit svého senátora. Představu o kandidátovi, kterého podpoříme, již máme, ale primárně nám půjde o postavení kandidáta s širokou podporou hodnotově spřízněných politických stran a hnutí,” nastiňuje Školoud aktuální výzvy.

Volební lídr a přední síla opozice Václav Švenda oba nové předsedy do funkce podpořil: “Myslím, že oba odstupující předsedové odvedli na Příbramsku velký kus práce a   nastolili směr, kterého se chceme držet. Věřím, že pod novým vedením se budeme moci posunout ještě dále. Už teď máme rozpracovanou řadu projektů, které věříme přispějí k lepšímu fungování Příbrami i posílení jejího postavení v rámci kraje,” vyjadřuje Švenda naděje pro budoucnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Všechno má své „ale“

8:38 Peksa (Piráti): Všechno má své „ale“

Komentář na facebookovém profilu k vodíkové strategii EU.