TOP 09: Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji

3.5.2020 10:40 odp.

TOP 09 spouští projekt „Musíme to zastavit“, kterým propojí dobrovolníky z celé republiky. Češi už ukázali, že si dokážou poradit sami. Celá republika šila roušky a ochranné pomůcky si vyráběla svépomocí. Web projektu je „mostem“, který spojuje dobrovolníky i v našem kraji s lidmi, kteří pomoc potřebují.

TOP 09: Projekt „Musíme to zastavit“ propojuje dobrovolníky i v Olomouckém kraji
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Vzhledem k tomu, že nejohroženější skupinou koronavirovou pandemií jsou senioři, mohou teď dobrovolníci nabízet svou pomoc hlavně jim. „Jsem velice rád, že v této nelehké době jsou mezi námi lidé, kteří dokáží obětavě pomáhat a nejsou jim lidé z okolí lhostejní tak, jako naší vládě. Takřka měsíc sledujeme v přímém přenosu neuvěřitelné úsilí dobrovolníků a starostů v boji s epidemií koronaviru. Rozjíždíme proto projekt, který chce dobrovolníky propojit a který každému potřebnému ukáže, že není sám,“ říká předseda krajské organizace TOP 09 Petr Navrátil.

TOP 09 proto spustila web www.musimetozastavit.cz (ZDE), který propojuje dobrovolníky s lidmi, kteří naopak pomoc hledají. Interaktivní mapa na webu ukazuje, kde zrovna je pomoc potřeba i kde ji naopak dobrovolníci nabízí. Díky mapě se tak dozvíte například, že v Jeseníku odpustí rodičům školkovné a v Olomouci se do šití roušek zapojili mnozí naši členové.

„Vnímáme, že senioři patří k nejvíce ohrožené skupině obyvatel, a proto jim v Jeseníku nabízíme pomoc formou nákupů, venčení psa, nebo rozdávání pomerančů. Také bych ale nechtěla zapomenout na rodiče a firmy v našem městě. Rodičům odpouštíme školkovné a podnikatele chceme podpořit nákupem jejich služeb dopředu,“ vyjmenovává jednotlivá opatření starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová.

Ve městě Plumlov pomáhají lidem s nákupy jídla a léků, pro seniory vaří obědy školní jídelna a v obci Veselíčko pomohl starosta zajistit roušky a dezinfekci pro všechny obyvatele „Velice si vážím spolupráce s naší místní firmou, která zareagovala ihned na začátku vyhlášení karantény a pustila se do šití roušek pro všechny obyvatele naší obce. Hasiči mi pak pomohli s jejich distribucí. Naštěstí je vidět, že jsou lidé vstřícní a ohleduplní a dokáží si vzájemně v těžkých dobách pomáhat,“ dodává starosta obce Veselíčko Tomáš Šulák.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

22:02 Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám.