TOP 09: Rozhodnutí o kandidatuře Dany Drábové v krajských volbách bylo od STAN neodpovědné

26.04.2017 13:40

V podzimních krajských volbách 2016 se šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová stala středočeskou krajskou zastupitelkou za hnutí Starostové a nezávislí. Nyní probíhá spor o to, zda je u Dany Drábové slučitelná funkce státní úřednice a krajské zastupitelky.

TOP 09: Rozhodnutí o kandidatuře Dany Drábové v krajských volbách bylo od STAN neodpovědné
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

Ministr vnitra Milan Chovanec totiž vyzval Zastupitelstvo Středočeského kraje, aby Danu Drábovou, která odmítla odstoupit z jedné ze svých funkcí, odvolalo z postu krajské zastupitelky.

„Právních názorů na věc je několik, často jsou i protichůdné. Krajští zastupitelé tady nejsou od toho, aby vykládali zákony, které slučitelnost funkcí upravují. Z tohoto důvodu se TOP 09 rozhodla zdržet hlasování o odvolání Dany Drábové z postu krajské zastupitelky,“ říká Jan Jakob, krajský zastupitel a předseda středočeské TOP 09.

„Paní Drábová, jako mediálně známá a populární osobnost, přispěla v krajských volbách ve středních Čechách rozhodující měrou k úspěchu Starostů a nezávislých. Již před volbami existovaly velké pochybnosti, zda může být jako vysoká státní úřednice zároveň krajskou zastupitelkou. V prostředí tak velké právní nejistoty udělat z Dany Drábové hlavní tvář své volební kampaně, bylo od politického hnutí STAN nejen vůči Daně Drábové, ale především vůči voličům minimálně dost neodpovědné,“ dodává krajský zastupitel za TOP 09 Petr Tiso.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Nevětší zabiják je obžerství a lenost

16:47 Okamura (SPD): Nevětší zabiják je obžerství a lenost

Komentář na facebookovém profilu k životnímu stylu, filozofii a myšlení