TOP 09 na Praze 2: Co se podařilo a co ještě chceme

25.01.2017 20:30

Majetek - Jedním z hlavních plánů v oblasti majetku byla snaha o odstranění závislosti MČ na správcovských firmách, které prováděly správu obecního majitelku, tedy především bytového fondu. Náklady byly enormní a na stavu domů v majetku města se to příliš neprojevovalo. Zároveň množství těchto subjektů znesnadňovalo jejich kontrolu, a proto jsme navrhli zřízení městské akciové společnosti právě pro správu obecního majetku přímo v gesci našeho místostarosty. V současné době je společnost založena, má svou strukturu a vedení a právě probíhá nábor jejích zaměstnanců a postupné přebírání fondu od bývalých správcovských firem. Očekáváme, že se tak zlepší správa a péče o obecní domy, sníží se náklady a celkově bude správa efektivnější. To by měli především pocítit sami nájemníci, protože se usnadní komunikace mezi nimi a městem a budou se lépe plánovat a realizovat opravy. Krok tímto směrem byl podpořen i opozicí, neboť jde o záležitost, která dalece přesahuje jedno volební období. Už jen dodáme, že do budoucna by tato akciovka měla do rozpočtu Prahy 2 přinášet peníze prostřednictvím dalších činností.

TOP 09 na Praze 2: Co se podařilo a co ještě chceme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Bezpečnost, prevence kriminality a starost o informatiku je náplní práce našeho druhého místostarosty Ing. Víška. Jednou z našich priorit byla a je péče o správné fungování a spolupráci s Městskou policí na Praze 2. Notorické problémy s nedostatkem strážníků, jejich motivací i technickým vybavením se snažíme řešit pomocnou rukou z městské části. Ať už jde o bytové problémy strážníkům, kterým MČ poskytuje volné byty, grantové příspěvky na technické vybavení (např. letos strážníkům z takového grantu byly zakoupeny fotodokumentační přístroje).

Snažíme se pružně reagovat na změnu bezpečnostních podmínek v daných lokalitách zvýšením poštu strážníků. Důraz je kladen na přímý kontakt mezi místostarostou a vedením Městské policie (každých 14 dní probíhá bezpečnostní porada za účasti našeho místostarosty, ředitele Městské policie Praha 2 a ředitele Policie ČR pro Prahu 2 a ředitelem společnosti Komwag). Právě čistota města úzce souvisí i s bezpečností, neboť tam, kde je pořádek se nevyváří podhoubí pro kriminalitu. V rámci gratnů Praha 2 přispívá i na protidrogovou problematiku a příspěvky jdou přímo na programy Městské policie. Dále v této oblasti spolupracujeme i s neziskovými organizacemi, např. se Sananimem, který provozuje streetworkovou činnost i ambulantní péči o závislé. A to především v centru COKUZ pro osoby v konfliktu se zákonem. Našemu místostarostovi se i přes nedůvěru u koaličních kolegů podařilo prosadit a zajistit sídlo v budově přímo naproti Radnici, kde nyní funguje centrum poskytující podporu, asistenci a léčbu lidem ohroženým důsledky užívání drog a lidem, kteří se vracejí z výkonu trestu. Dnes je již evidentní, že projekt pozitivně přispívá v pomoci těm, kteří stojí o návrat do společnosti. V příštím roce plánujeme dokončit parametry motivačního programu pro městské strážníky, aby ti, kteří budou plnit své povinnosti excelentně po celý rok, dosáhli na významný finanční bonus, což by mělo přispět k jejich větší motivaci

V oblasti informatiky náš místostarosta během příštího roku připravuje zřízení interaktivní informační desky, která by měla sloužit ke zpřehlednění a ke snazšímu vyhledávání informací, jenž úřad zveřejňuje. Tak, abychom se konečně i v této oblasti posunuly do 21. století. V dnešní době, kdy každý den slyšíme o nových kybernetických hrozbách, se plánuje zvýšení zabezpečení dat a certifikace ISO 2701 (Management bezpečnosti informací) a plánuje se zavedení virtualizace desktopů tak, aby nemohlo docházet k únikům či napadení dat skrze fyzická úložná zařízení. Informatika je oblast, která možná není tolik vidět, ale stojí na ní chod celého úřadu.

Jiří Š. Cieslar

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje

14:01 Primátor Jura: Prostějov získal milionové dotace z kraje

Statutární město Prostějov podalo žádosti o poskytnutí dotací z rozpočtu Olomouckého kraje z různých…