Teska Arnoštová (ČSSD): Handicap nemůže člověku zabránit ve velkém díle

06.12.2015 16:12

Na začátku adventu byly u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených (3. 12.) ve Španělském sále Pražského hradu tradičně předány Výroční ceny ministra zdravotnictví za rok 2015. Jejich laureáty se letos stali MUDr. Jiří Kříž, MBA za mimořádné zásluhy v oblasti péče o osoby po poškození míchy v České republice a Petr Lněnička za mimořádné zásluhy v oblasti odstraňování architektonických a dopravních bariér pro zrakově postižené.

Teska Arnoštová (ČSSD): Handicap nemůže člověku zabránit ve velkém díle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Teska Arnoštová
reklama

„Každého desátého z nás provází životem zdravotní handicap, který není jen soukromým problémem jednotlivce, ale představuje výzvu pro celou společnost. Se zvyšováním kvality zdravotní péče v České republice se prodlužuje průměrný věk a v populaci roste také podíl osob se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním. V posledních pětadvaceti letech dostalo mnoho lidí se zdravotním postižením příležitost dokázat, že handicap nemůže člověku zabránit ve velkém díle. Tito naši spoluobčané obohacují celou naši společnost a přesvědčují nás o tom, že člověk není charakterizován tím, co nemůže, ale vždy jen tím, co dokáže,“ řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, která ceny předávala.

Jedním z oceněných je lékař a primář Spinálního centra MUDr. Jiří Kříž, MBA, který již desítky let obětavě pracuje pro lidi s poraněním míchy, a to přesto, že jej životem provází stejné postižení. Druhý oceněný, Petr Lněnička, má lví podíl na zpřístupňování dopravních prostředků zejména lidem se zrakovým postižením. Jeho zásluhou například řada tramvají a autobusů v České republice hlásí cestujícím, o jakou linku se jedná a kam jede. Naše republika se tím stala příkladem i pro mnohé jiné země. „Oba ocenění jsou kvalitní odborníci, kteří svou prací dokázali v naší zemi zlepšit životní podmínky lidem s handicapem. To současně svědčí o tom, že dokáží pracovat nejen rozumem, ale i srdcem,“ uzavřela Lenka Teska Arnoštová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Bohužel podle vlády NENÍ „můj dům, můj hrad“

18:50 Okamura (SPD): Bohužel podle vlády NENÍ „můj dům, můj hrad“

Komentář na facebookovém profilu k námitkám vůči novele trestního zákoníku z pera SPD