Třešňák (Piráti): Do správních rad zdravotních pojišťoven se dostanou i zástupci pojištěnců

13.02.2020 13:04

Sněmovna ve třetím čtení podpořila návrh novely o zaměstnaneckých pojišťovnách, který umožní, aby se do správních rad zaměstnaneckých a oborových zdravotních pojišťoven dostali i zástupci pojištěnců.

Třešňák (Piráti): Do správních rad zdravotních pojišťoven se dostanou i zástupci pojištěnců
Foto: Piráti
Popisek: Petr Třešňák (Piráti)
reklama

To byl jeden z ústředních bodů pirátského programu pro zdravotnictví. A to s ohledem na to, že správní rady určují dostupnost péče a hospodaří s částkou cca 130 miliard korun ročně z prostředků veřejného zdravotního pojišťění.

„Původní vládní novela, se kterou jsme nesouhlasili, byla ve druhém čtení pozměněna tak, aby byly odstraněny diskriminační podmínky volby a byla přidána možnost elektronické volby. Přiblížila se tak k původnímu pirátskému návrhu, který jsme představili již dříve a díky tomu jsme nyní novelu mohli podpořit,” uvádí místopředseda Výboru pro zdravotnictví Petr Třešňák.

Další návrhy, které Piráti předložili a měly vést k omezení střetu zájmů, byly Sněmovnou zamítnuty. „Chtěli jsme, aby stejná pravidla jako pro členy správních rad oborových zdravotních pojišťoven platily i pro členy správní rady VZP. Tento návrh neprošel, a tak možný střet zájmů u členů správní rady VZP bude bohužel přetrvávat i nadále. Nicméně mě to u současné vlády, která je téměř neustále ve střetu zájmu ani nepřekvapuje,” dodává Třešňák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

14:06 Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s českými firmami vyrábějící ochranné pomůcky