Třeštíková: Po letech v depozitáři je čas, aby Slovanská epopej byla k dispozici všem

16. 8. 2019 5:36

Radní pro oblast kultury Hana Třeštíková se sešla se zástupci senátorů, kteří podepsali petici za umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově. O dočasném umístění díla chce radní rozhodnout v září, kdy umístění projedná Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP. Na jeho jednání senátory pozvala.

Třeštíková: Po letech v depozitáři je čas, aby Slovanská epopej byla k dispozici všem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní Hana Třeštíková

„Vnímám důležité gesto, jaké senátoři podepsáním petice udělali, a na dnešní schůzce jsem je seznámila s kroky, jaké pro co nejrychlejší řešení dočasného umístění Slovanské epopeje děláme. Oceňuji, že senátoři respektují kompetence hlavního města a především to, že jim na jejím osudu záleží a chtějí hledání řešení podpořit," popsala radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Hana Třeštíková, která přijala senátorku Hanu Žákovou a senátora Herberta Paveru. Petici podepsalo celkem 67 senátorů napříč kluby.

O místě dočasného umístění Slovanské epopeje chce radní Hana Třeštíková rozhodnout v září. O stanovisko bude žádat Výbor pro kulturu a cestovní ruch ZHMP, na jehož jednání 3. září 2019 dnes zástupce senátorů pozvala.

„Moravský Krumlov je jistě vážným kandidátem, druhou relevantní variantou je zámek na Zbraslavi. Obě místa jsem osobně navštívila a budu nyní chtít, aby odborníci ve výboru doporučili, které řešení bude pro Slovanskou epopej lepší. Po letech v depozitáři je čas, aby tento klenot českého umění byl opět k dispozici všem, kdo jej chtějí vidět," dodala radní Třeštíková.

Radní současně hledá místo pro dlouhodobou možnost umístění díla. Vzhledem k výši investice k tomu ale nejprve chce vést veřejnou diskusi a detailně prověřit všechny varianty. Prioritou je proto nyní dočasné umístění, aby mohlo být dílo vystaveno co nejrychleji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý

22:57 Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý

Za účasti prezidenta Miloše Zemana vláda Andreje Babiše v pondělí 16. září 2019 projednala a schváli…