Třetina (TOP 09): Dozorčí komise ČT byla odvolána protiprávně a v rozporu s dobrými mravy

20.11.2020 9:48 | Zprávy
autor: PV

Senát vyzval Sněmovnu k odvolání členů Rady ČT na návrh senátora Třetiny.

Třetina (TOP 09): Dozorčí komise ČT byla odvolána protiprávně a v rozporu s dobrými mravy
Foto: archiv TT
Popisek: Mgr. Tomáš Třetina starosta Moravského Krumlova (TOP 09)

Senát ve čtvrtek na návrh senátora Tomáše Třetiny (TOP 09) schválil usnesení, kterým vyzývá Poslaneckou sněmovnu, aby zvážila odvolání těch členů Rady České televize, kteří porušili zákon. Senát rovněž má za to, že odvolání Dozorčí komise Rady České televize bylo protizákonné.

„Z dostupných informací se jeví, že dozorčí komise byla odvolána protiprávně a v rozporu s dobrými mravy. Za naprosto nevhodné považuji, že rozhodnutí o odvolání dozorčí komise nebylo předem avizováno v programu jednání Rady ČT. Členové dozorčí komise se ke schválenému rozhodnutí nemohli vyjádřit,“ uvedl ke svému návrhu senátor TOP 09 Tomáš Třetina.

Rada může navíc odvolat člena dozorčí komise pouze v případě, že přestal splňovat předpoklady pro výkon funkce, nebo narušil závažným způsobem důstojnost funkce, nebo se dopustil takového jednání, které zpochybňuje jeho nezávislost nebo nestrannost při výkonu funkce. Dozorčí rada navíc nemůže být odvolána jako celek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): V oblasti bytové politiky jsme totálně zaspali a je to průšvih

22:31 Fiala (SPD): V oblasti bytové politiky jsme totálně zaspali a je to průšvih

Projev na 8. schůzi Poslanecké sněmovny 3. února 2026 k hlasování o důvěře vládě.