Tulpa (SLK): Liberecký kraj chystá další Centra odborného vzdělávání

08.10.2020 13:49

Prozatím bude modernizovat vybavení na již fungujících školách.

Tulpa (SLK): Liberecký kraj chystá další Centra odborného vzdělávání
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

Úspěšný projekt Center odborného vzdělávání (COV) zlepšující kvalitu výuky na středních školách v regionu bude pokračovat i v dalších letech. V současné době krajští radní vybírají zhotovitele projektové dokumentace na Střední škole strojní, stavební a dopravní Liberec (SŠSSD), kde vyroste COV pro obrábění kovů a vstřikování plastů, a na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou (SPŠT), kde vznikne COV strojírenství a robotiky. 

„Myslím si, že projekt Center odborného vzdělávání by měl pokračovat i v dalším volebním období. Pro kraj je to jedna z hlavních priorit v oblasti školství. V současné době se snažíme vytipovávat školy, které by si zasloužily zmodernizovat své prostory a které by pomohly žákům vzdělávat se ve kvalitním prostředí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.   

Projektová dokumentace na dodání strojů a modernizaci prostorů u SŠSSD v Liberci a SPŠT v Jablonci nad Nisou činí bezmála 2 miliony korun. Vybavení těchto školských zařízení zvýší kromě maximální efektivity výuky i zájem o technické vzdělávání ve všech nabízených oborech. 

Liberecký kraj již otevřel 7 z 8 plánovaných COV za zhruba 600 milionů korun. Projekt COV řemesel na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou se zpozdil kvůli částečné havárii z konce předloňského roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vozobule (TOP 09): Plzeň začne opravovat značně vytíženou křižovatku na Karlovarské

4:33 Vozobule (TOP 09): Plzeň začne opravovat značně vytíženou křižovatku na Karlovarské

Díky přestavbě lépe projedou kloubové autobusy MHD