Tulpa (SLK): Liberecký kraj i letos podpoří vzdělávací programy iQLANDIE

13.07.2018 20:57

Rada Libereckého kraje navrhla poskytnout libereckému centru vědeckého vzdělávání iQLANDIA dotaci ve výši 500.000 korun na projekt podpory vzdělávání mládeže. Dotace pokryje část nákladů spojených se vzdělávacími programy pro žáky z Libereckého kraje.

Tulpa (SLK): Liberecký kraj i letos podpoří vzdělávací programy iQLANDIE
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

Podporu poskytuje Liberecký kraj opakovaně již od roku 2016, v roce 2015 pak přispěl třemi sty tisíci. „Vzdělávací programy v iQLANDII umožňují žákům rozšířit a prohloubit dovednosti v přírodovědných oborech, což je jedna z dlouhodobých priorit Libereckého kraje v oblasti vzdělávání,“ dodal k dotaci Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

iQLANDIA je také zapojena do projektu pro naplňování tzv. Krajského akčního plánu vzdělávání v oblasti polytechnického vzdělávání, který Liberecký kraj odstartuje na počátku školního roku. Umožní žákům ještě více využít vzdělávací možnosti a zázemí iQLANDIE, přičemž díky podpoře z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání budou vzdělávací programy pro středoškoláky zajištěny včetně dopravy.

Science learning centrum iQLANDIA se od svého otevření v roce 2014 stalo již pevnou součástí vzdělávací nabídky aktivit nejen pro žáky z Libereckého kraje, ale i z dalších krajů České republiky a příhraničních oblastí, což z něj činí jedno z nejnavštěvovanějších míst v kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): My, Češi a Slováci, jsme svobodní, úspěšní a jsme skutečnými bratry

17:11 Vondráček (ANO): My, Češi a Slováci, jsme svobodní, úspěšní a jsme skutečnými bratry

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček na pozvání předsedy slovensk…