Tulpa (SLK): Miliony z krajského rozpočtu obdrží organizace, které pomáhají drogově závislým

05.01.2022 15:18 | Zprávy

Pět milionů korun. Taková je částka, kterou Liberecký kraj podpoří v letošním roce boj s negativními dopady užívání látek způsobujících závislost.

Tulpa (SLK): Miliony z krajského rozpočtu obdrží organizace, které pomáhají drogově závislým
Foto: youtube.com
Popisek: Petr Tulpa (SLK)

Rozdělení sumy mezi čtyři nestátní neziskové organizace, které se této problematice věnují, schválili krajští radní v lednu tohoto roku. Suma je o tři sta tisíc korun vyšší než v minulém roce, a potvrzuje tak stále stoupající trend navyšování příspěvků nastavený v uplynulých letech.

Přidělení dotace je v souladu s protidrogovou politikou Libereckého kraje na rok 2022. „Peníze půjdou například na programy ambulantního poradenství, doléčovací programy nebo na terénní programy určené osobám ohroženým drogami,“ nastínil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Návrh na rozdělení finančních prostředků vypracovala Odborná skupina pro financování a plánování sociálních služeb Krajského úřadu Libereckého kraje. Předložila jej Protidrogové komisi Rady Libereckého kraje, a ta posléze návrh na poskytnutí účelové neinvestiční dotace schválila. Organizacemi, k nimž peníze míří, jsou ADVAITA, z. ú., Most k naději, z. s., Laxus z. ú. a Maják o. p. s. První jmenovaná obdrží 2,5 milionu, druhá 1,97 milionu, třetí 330 tisíc a poslední 200 tisíc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

16:14 Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Jak zajistit, aby se oběti trestných činů dočkaly skutečné pomoci, a ne jen slibů na papíře?