Udženija (ODS): Bezpečnost ČR může být ohrožena amatérským výběrem šéfporadce pro jádro

15.03.2016 15:42

Impotence vlády při přípravě a koordinaci nových jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně je ohromující a nebezpečná pro celý stát.

Udženija (ODS): Bezpečnost ČR může být ohrožena amatérským výběrem šéfporadce pro jádro
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Pražská zastupitelka Alexandra Udženija byla zvolena 1. místopředsedkyní ODS
reklama

Vláda si uložila spoustu úkolů, které neplní a které vyplývají z plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR, který byl schválen v lednu, a ze kterého vyplývá mj. vznik pozice tzv. zmocněnce pro jadernou energetiku. Vláda chce ale tento pátek 18.3.2016 na tuto pozici vyhlásit výběrové řízení...

PTÁTE SE, CO JE NA TOM ŠPATNĚ?

Nalézt zmocněnce pro vedení jednoho z nejdůležitějších projektů v historii ČR výběrovým řízením totiž signalizuje, že pro tak klíčovou pozici nemá vláda odborníka s diplomatickými, jazykovými a odbornými předpoklady, který by navíc disponoval patřičným stupněm bezpečnostní prověrky a měl důvěru celé vlády.

Po zpackané přípravě nových tarifů a svalení odpovědnosti na úředníky je toto další důkaz totálního amatérismu a alibismu této vlády a zejména pana premiéra a ministra průmyslu a obchodu. Udělat komisi, výběrové řízení a při prvním problému to svést na ně.

JDE O STRATEGICKOU POZICI PRO BEZPEČNOST ČR

Taková strategická pozice se totiž musí obsazovat přímým rozhodnutím a jmenováním vlády na základě jasného zadání. Takový člověk bude vyjednávat za ČR o jaderné energetice s investory z Ruska, USA, Francie, Jižní Koreji a Číny. Bude pod enormním tlakem vlád a bezpečnostních agentur všech těchto zemí. Takový člověk se nehledá na inzertních serverech a ve výběrových řízeních!

Řízení strategických projektů této vlády je poznamenáno naprostou letargií a bezradností, která z ČR vytváří nechráněné chaotické herní pole pro zájmy kohokoliv zvenčí, kdo využije naší slabosti.

Pane premiére Sobotko a pane ministře Mládku, proberte se z vašeho bezbřehého alibismu a konejte! Vyberte jednoho člověka, na kterém se shodne vláda přímo a bez vytáček a dejte mu plnou důvěru, podporu a odpovědnost. Hraje se tu nejen o energetickou bezpečnost České republiky!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Odpovědnost ponesou všichni, kteří Babišovi pomáhají

22:51 Kalousek (TOP 09): Odpovědnost ponesou všichni, kteří Babišovi pomáhají

Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše