Udženija (ODS): Česko stárne, avšak sociální služby pro seniory chybí

14.06.2023 9:02 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání schválila pokračování investiční akce nazvané Rekonstrukce budov Šolínova, která je v gesci příspěvkové organizace hl. m. Prahy Domov pro seniory Elišky Purkyňové.

Udženija (ODS): Česko stárne, avšak sociální služby pro seniory chybí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija

Vedení města byl zároveň předložen postup již provedených prací. Cílem obnovy, modernizace a dostavby areálu tzv. trojdomí v Šolínově ulici v Praze 6 je poskytování terénních, ambulantních i pobytových služeb pro seniory, včetně vybudování 90 pobytových míst.

„Česko stárne, avšak sociální služby pro seniory chybí. V tomto směru není za pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté a naším úkolem je co nejrychleji vytvořit nová místa pro ty, kteří se o sebe už nedokážou sami postarat. Cílem je samozřejmě poskytovat takové terénní a odlehčovací služby, aby senioři mohli zůstat co nejdéle doma ve svém přirozeném prostředí, někdy ale bohužel přijdou situace, kdy tato péče už nestačí. Díky nově zrekonstruovaným prostorám tzv. trojdomí budov Šolínova tak vznikne 90 nových pobytových míst, denní stacionář, komunitní centrum, rehabilitace, dětská skupina a další pečovatelské služby pro seniory,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija.

V roce 2020 byl areál tzv. trojdomí v Šolínově ulici v Praze 6, který se nachází v lokalitě mezi Evropskou a Zikovou ulicí, svěřen do správy a k hospodaření příspěvkové organizaci hl. m. Prahy Domov pro seniory Elišky Purkyňové. Ta nyní předložila pražským radním informaci o postupu provedených prací a zároveň přichystala harmonogram dalších kroků. Kromě toho organizace dále předložila provedenou studii rekonstrukce komplexu budov Šolínova a také byla v minulém roce vyhlášena soutěž o návrh rekonstrukce, kde byl vybrán vítěz.

V současné době je zahájena další fáze přípravných prací, která zahrnuje vypracování dokumentace pro společné řízení, tedy dokumentaci pro územní rozhodnutí a dokumentaci pro stavební povolení. Dále je pak v nejbližší době v plánu zahájit administrativní úkony k přípravným pracím a vlastní realizaci díla.

„Pokud vše půjde podle plánu, s rekonstrukcí bychom mohli začít nejpozději v roce 2026 a za dalších 18 měsíců by už nové prostory mohly sloužit klientům,“ dodává Alexandra Udženija.

Předpokládané náklady investiční akce Rekonstrukce budov Šolínova byly rozhodnutím Rady hl. m. Prahy z listopadu roku 2021 upraveny na 610 400 000 Kč. Celkové náklady obnovy však budou ještě aktualizovány po zpracování projektové dokumentace pro výběr zhotovitele a stanoveny na základě vypracovaného položkového rozpočtu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…