Udženija (ODS): Kontrolní hlášení DPH stálo podnikatele miliardy korun a 2,5 mil. hodin času

23.05.2016 15:37 | Zprávy
autor: PV

Podle průzkumu Hospodářské komory strávili živnostníci a podnikatelé vyplňováním kontrolního hlášení DPH neuvěřitelných 2,5 milionů hodin.

Udženija (ODS): Kontrolní hlášení DPH stálo podnikatele miliardy korun a 2,5 mil. hodin času
Foto: praha.eu
Popisek: Pražská radní Alexandra Udženija

„Podle průzkumu Hospodářské komory strávili živnostníci a podnikatelé vyplňováním kontrolního hlášení DPH neuvěřitelných 2,5 milionů hodin. K tomu kvůli novému papírování zaplatili dalších několik miliard. Opět se ukázalo, že volební program nemá pro Andreje Babiše žádnou hodnotu. Ministr financí totiž před volbami sliboval podporu podnikání, ale zatím z aktivních a pracovitých lidí jen vysává peníze a zvyšuje jim administrativu. Kontrolní hlášení, elektronická evidence tržeb, omezení výdajových paušálů a naposledy návrhy na vyšší zdanění živnostníků. To je jenom několik příkladů, kterými chce předseda hnutí ANO zlikvidovat hlavně malé a střední podnikatele a živnostníky. Přitom na těchto lidech stojí celá ekonomika. Znovu musím zopakovat, že jakmile budeme ve vládě, tyto zákony zrušíme a podnikání v České republice zjednodušíme,“ uvedla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.