Udženija (ODS): Odvrácená strana sociálních sítí

16. 5. 2019 20:21

Komentář na facebookovém profilu k bezpečnosti na sociálních sítích

Udženija (ODS): Odvrácená strana sociálních sítí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija
reklama

Temných příběhů z útrob sociálních sítí a internetu rapidně přibývá a je nutné o tom začít mluvit nahlas. Protože už je za minutu dvanáct!

Každý, kdo se v minulosti zmínil o tom, že existuje i problematická a neviditelná tvář sociálních sítí, tak byl okamžitě napaden jako někdo, kdo chce regulovat svobodu internetu a nebo svobodu občanů… Přitom je to úplně naopak. Díky určitým fenoménům o své lidství a svobodu přicházíme.

Není možné zavírat oči před fakty, že úchyláci zneužívají děti přes sociální sítě, že teroristi propagují svojí zvrácenou ideologii a rekrutují lidi přes sociální sítě, že si mladí lidé berou život kvůli stylizovanému životu v online prostoru, protože mají zkreslenou představu o reálném světě, že se děti sebepoškozují, jen aby to umístily na sociální sítě a zajistily si alespoň nějakou pozornost prostřednictvím lajků.

Mimochodem sebepoškozování začíná být ohromný problém, hlavně u mladých dívek. Znám několik případů i ze svého okolí. Tohle prostě normální není a pokud s tím nezačneme systematicky bojovat, tak nám to zdeformuje celou jednu generaci. A tomu společně musíme zabránit!

Nemluvím o cenzuře, mluvím o celospolečenské debatě o tom, jak zabránit destrukci, které je čím dál více. Jsem odhodlaná za naše děti bojovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele

6:32 Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele

Komentář na facebookovém profilu k platům ve školství