Udženija (ODS): Pražskému rozpočtu chybí priority a ambice

14.12.2019 12:17 | Zprávy
autor: PV

Pražští zastupitelé za ODS zásadně nesouhlasí s předloženým návrhem rozpočtu hlavního města a považují ho za promarněnou šanci nastartovat tolik potřebný rozvoj Prahy. Negativně hodnotí zejména navyšování běžných výdajů a nedostatečné investice do bydlení a infrastruktury.

Udženija (ODS): Pražskému rozpočtu chybí priority a ambice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

„Navzdory slibovanému zastavení raketového nárustu běžných výdajů, pokračuje současná koalice v trendu projídání budoucnosti Pražanů. Jejich návrh rozpočtu zvyšuje běžné výdaje o 5,5 miliard korun. Naprosto rezignuje na investice a zejména investice do bydlení, na které je vyčleněno pouhých 420 milionů z 16,5 mld. Koalice zapomněla na své sliby, a proto žádné nové byty nebudou, protože za 420 mil postaví sotva 100 bytů. Celá podpora vzdělávání končí na tom, že z rozpočtu postaví možná 2 nové školy. Pokud si koalice rozpočet odhlasuje, můžeme v Praze absolutně zapomenout na slibované opravy mostů, vodovodů a kanalizace, okruhy a další potřebnou dopravní infrastrukturu. Pražští radní také trhli rekord v navýšení počtu zaměstnanců na 2340. Možná by pan primátor Hřib mohl místo zahraničních cest, nekompetentního komentování zahraniční politiky a rekordního počtu PR poradců přemýšlet o tom, jak začít pracovat pro Pražany,“ uvedl Tomáš Portlík, zastupitel za ODS a předseda pražské ODS.

Ing. Alexandra Udženija
předsedkyně klubu zastupitelů ODS v ZHMP

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…