Udženija (ODS): Pražskému rozpočtu chybí priority a ambice

14.12.2019 12:17

Pražští zastupitelé za ODS zásadně nesouhlasí s předloženým návrhem rozpočtu hlavního města a považují ho za promarněnou šanci nastartovat tolik potřebný rozvoj Prahy. Negativně hodnotí zejména navyšování běžných výdajů a nedostatečné investice do bydlení a infrastruktury.

Udženija (ODS): Pražskému rozpočtu chybí priority a ambice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija

„Navzdory slibovanému zastavení raketového nárustu běžných výdajů, pokračuje současná koalice v trendu projídání budoucnosti Pražanů. Jejich návrh rozpočtu zvyšuje běžné výdaje o 5,5 miliard korun. Naprosto rezignuje na investice a zejména investice do bydlení, na které je vyčleněno pouhých 420 milionů z 16,5 mld. Koalice zapomněla na své sliby, a proto žádné nové byty nebudou, protože za 420 mil postaví sotva 100 bytů. Celá podpora vzdělávání končí na tom, že z rozpočtu postaví možná 2 nové školy. Pokud si koalice rozpočet odhlasuje, můžeme v Praze absolutně zapomenout na slibované opravy mostů, vodovodů a kanalizace, okruhy a další potřebnou dopravní infrastrukturu. Pražští radní také trhli rekord v navýšení počtu zaměstnanců na 2340. Možná by pan primátor Hřib mohl místo zahraničních cest, nekompetentního komentování zahraniční politiky a rekordního počtu PR poradců přemýšlet o tom, jak začít pracovat pro Pražany,“ uvedl Tomáš Portlík, zastupitel za ODS a předseda pražské ODS.

Ing. Alexandra Udženija
předsedkyně klubu zastupitelů ODS v ZHMP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Vyzýváme vládu k odstoupení z čínské sítě 17+1

18:19 Zelení: Vyzýváme vládu k odstoupení z čínské sítě 17+1

Strana zelených otevřeným dopisem premiéru Babišovi a ministru zahraničí Petříčkovi vyzvala vládu Če…