Udženija (ODS): Radnici Prahy 2 došla s parkováním elektrokoloběžek trpělivost

05.10.2022 12:45 | Tisková zpráva
autor: PV

O regulaci provozu sdílených elektrokoloběžek, které čím dál více zaplavují ulice metropole, usiluje Praha 2 již od roku 2018. Situace začala být ovšem v posledních měsících již natolik neúnosná, že radnice Prahy 2 iniciovala jednání se zástupci společností LIME a BOLT a je odhodlána přistoupit k radikálnějším krokům.

Udženija (ODS): Radnici Prahy 2 došla s parkováním elektrokoloběžek trpělivost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija

„Už nám opravdu došla trpělivost! Naši občané denně zakopávají o koloběžky, které se válí po zemi nebo stojí uprostřed chodníků. Každodenně se s tím musí také potýkat handicapovaní či nevidomí a velký problém je to také pro maminky s kočárky a seniory. A nikdo s tím nic nedělá. Už dlouho voláme po systémovém řešení a nastavení jasných pravidel provozování sdílených dopravních prostředků. Uvítali bychom i legislativní změny a větší pravomoc radnic i policie v řešení této problematiky,“ říká starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Fischer: Chybí nám sankce na Rosatom

18:09 Senátor Fischer: Chybí nám sankce na Rosatom

Projev na 26. schůzi Senátu 17. června 2026 k jednání Evropské rady 18. - 19. června 2026