Udženija (ODS): Třetí a čtvrtou vlnu EET je potřeba zastavit, nejen odložit

24.07.2017 10:55 | Zprávy
autor: PV

Reakce 1. místopředsedkyně ODS na návrh KDU-ČSL a STAN na odložení startu třetí a čtvrté vlny EET.

Udženija (ODS): Třetí a čtvrtou vlnu EET je potřeba zastavit, nejen odložit
Foto: praha.eu
Popisek: Pražská radní Alexandra Udženija

„Lidovecký návrh na odložení dalších vln EET působí přinejmenším pokrytecky. Byli to právě poslanci KDU-ČSL, kteří v Poslanecké sněmovně elektronickou evidenci tržeb porušením jednacího řádu schválili. Jejich snaha odčinit svou nečinnost a bezzásadovost během čtyř předešlých let ve vládě působí tři měsíce před volbami směšně. Rozšiřování elektronické evidence tržeb je potřeba zastavit a dosavadní fáze zrušit. Jedině takový krok pomůže podnikatelům a živnostníkům od zbytečné byrokracie. Řešením pro malé podnikatele a živnostníky by naopak byl návrh ODS na větší rozšíření paušální daně ve formě podnikatelské licence, jejímž zakoupením by měl podnikatel splněny daňové povinnosti a nebyl by obtěžován opakovanými kontrolami,“ uvedla Alexandra Udženija.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

Návštěvy dětských domovů odhalily závažné problémy s financováním, personálním zajištěním i systémov…