Udženija (ODS): Třikrát a dost je prostě správně

24.08.2021 18:36 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k problémům s nepřizpůsobivými

Udženija (ODS): Třikrát a dost je prostě správně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleksandra Udženija

Jak to vypadá, když je někdo odtržený od reality a ještě k tomu levicový progresivista. Na začátku mi dovolete podotknout, že se zvrhlou pirátskou bytovou magistrátní politikou zabývám již delší dobu.

Dokonce se mi podařilo pár slušných nájemníků uchránit před vystěhováním, tu z důvodu údajně vysokého příjmu (paní učitelka, samoživitelka, která si přivydělává doučováním a přednáškami) a nebo z důvodu, že byt 100 m2 je příliš velký pro dvě osoby.

Do těchto prázdných bytů pak pirátský radní Zábranský (mimochodem kandidát na ministra) nastěhovává nepřizpůsobivé občany a lidem se ze dne na den z bydlení stává peklo.

Cituji z jednoho emailu: "moc děkuji za Váš zájem angažovat se ve věci magistrátních bytů, hlavně pokud jde o nové problematické nájemníky, opravdu mění kvalitu života ve zdejší čtvrti doslova ze dne na den."

Cituji z dalšího emailu, který mi píše paní, která je řidičkou tramvaje a stěžuje si, že se v noci nevyspí kvůli novým sousedům: "... I v našem domě je s novými sousedy poněkud problematické soužití. Pokud vím, Policie ČR u nás zatím zasahovala 2x." Osobně jsem se zúčastnila debaty s nájemníky, konkrétně v lokalitě Bratří Dohanských na Praze 9. Byla jsem se také podívat v těchto nájemních domech, takže mi opravdu nikdo nemůže říct, že vařím z vody, nebo že si chci "populisticky" nabrat politické body.

Anketa

Je dobře, že BIS podle tvrzení prezidenta Zemana odposlouchává jeho okolí?

hlasovalo: 12718 lidí

Realita je taková, že mnozí z těchto lidí se prostě nechtějí přizpůsobit. I když dostanou možnost slušného bydlení, pobírají všemožné sociální dávky a podporu, tak si sobecky žijí svůj bezohledný život, nehledě na své okolí a celou společnost. Neříkám, že neexistují výjimky, samozřejmě existují, ale ti, co zneužívají náš sociální systém a obtěžují svou bezohledností ostatní, musí být holt nějak potrestáni.

Na závěr jeden příklad za všechny, který mi byl také vyprávěn na setkání nespokojených, slušných nájemníků: Devítiletý chlapec při online výuce dostal od paní učitelky vynadáno, že je nepřípustné, aby se díval při výuce na televizi a ať jí okamžitě ztlumí. Nebyla to televize, byl to hluk a řev z vedlejšího bytu od jedné takové "povedené rodinky," které byl přidělen byt.

Paní pirátská senátorko Šípová, běžte říct všem těm slušným nájemníkům, kteří se často ve svém bytě nevyspí a trpí hlukem a bordelem, že vlastně vše vyřeší nějaké komunitní centrum. Já říkám nevyřeší!

Děkuji všem poslancům a senátorům, kteří se zasadili o tuto novelu, která má opravdu šanci pomoct všem slušným nájemníkům, kteří se potýkají s problémy nepřizpůsobivých sousedů.

Třikrát a dost je prostě správně.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Chceme v Evropském parlamentu bojovat zejména za ochranu zvířat

22:01 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Chceme v Evropském parlamentu bojovat zejména za ochranu zvířat

Prohlášení k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu