Udženija (ODS): Vedení Prahy zavírá oči před realitou

16.12.2017 8:35

Ani po 12 dnech od zřícení trojské lávky nevyvodilo vedení magistrátu personální důsledky. ODS to považuje za nepřijatelné a vyzývá radní, aby odvolali předsedu představenstva TSK. Právě městská akciovka odpovídá za správu a údržbu pražských mostů.

Udženija (ODS): Vedení Prahy zavírá oči před realitou
Foto: praha.eu
Popisek: Pražská radní Alexandra Udženija

„Je chyba, že vedení Prahy zavírá oči před realitou. Odpovědnost za zřícení lávky musí nést vedení TSK, která mělo lávku ve správě. Proto vyzýváme radní k urychlenému odvolání šéfa TSK Smolky. Jeho místo je zapotřebí obsadit kompetentním odborníkem, který si vezme opravu klíčových pražských mostů za svůj hlavní úkol,“ říká předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

ODS současně požaduje, aby radní předložili zastupitelstvu do konce března 2018 koncepci rekonstrukce pražských mostů svěřených do správy Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Součástí materiálu má být vyčíslení finančních nákladů a časový harmonogram rekonstrukčních prací.

"Chceme zabránit dalším možným tragédiím a získat jistotu, že pražské mosty budou funkční. Praha musí mít jasný plán investic do jejich rekonstrukce a ODS je připravena takový plán podpořit. Je to věc, kterou současné vedení Prahy nedokázalo za tři roky připravit. Doufám, že využije poslední příležitost to udělat," vysvětluje požadavky ODS Alexandra Udženija.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Globální pakt o migraci OSN musíme odmítnout

20:59 Rozvoral (SPD): Globální pakt o migraci OSN musíme odmítnout

190 států zastoupených v OSN se předběžně dohodlo na podobě globálního paktu o migraci. Hnutí SPD je…