Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady

17.05.2019 15:05

Vývojáři a IT nadšenci z celé republiky budou v Ostravě vymýšlet, jak zpříjemnit lidem život

Unucka (ODS): Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí s chytrými nápady
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

Jak využít datovou infrastrukturu a plánovat zelená a udržitelná města? Jak zefektivnit dopravu a zpříjemnit lidem každodenní život? Jaká data nám pro kvalitní analýzu chybí? Odpovědi na tyto a další otázky budou jasnější po 2. červnu, kdy skončí třídenní Design & Data Hackathon. Do Impact Hub Ostrava se totiž sjedou vývojáři, datoví analytici a programátoři z celé České republiky, aby propojili svět dat s vizí moderního a chytrého regionu.

Účastníci hackathonu budou mít k dispozici atraktivní datové sety, budou moci konzultovat své myšlenky s experty z celé ČR, představiteli veřejné sféry a odborníky na regionální rozvoj.

„Hodně mladých lidí nepotřebuje nutně dotace, ale spíše příležitost, inovativní prostředí a důvěru pro své kreativní myšlenky a často i netradiční přístup k problému. Hackathon je určen právě pro ně. Chceme vytvořit zcela nový ekosystém lidí, které spojují chytré nápady a řešení a jsou aktivní. Vytvořit jim příležitosti a prostředí, nikoliv byrokratické mechanismy,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Ing. Jakub Unucka, MBA.

  • ODS
  • Kandidát na hejtmana ODS Moravskoslezského kraje
  • vicehejtman

Design & Data Hackathon se zaměřuje na dopravu, ekologizaci dopravy a environment. Pro účastníky budou připravena data o osobní i veřejné hromadné dopravě, nehodách a zpožděních, meteorologická data, 3D rastr města a další. Jak s nimi naloží, bude jen na nich. Cíl je jasný – reálné využití chytrých myšlenek v každodenním životě lidí v Moravskoslezském kraji.  

Vítězný tým a nejlepší projekt bude oceněn 50 tisíci korunami. Spíše než tato odměna může být motivací pro účastníky samotná výzva daných témat a možnost navrhnout řešení, které se bude realizovat.

„Akce se koná v rámci programu Chytrá myšlenka, který podporuje rozvoj chytrých řešení s velkým potenciálem. A takové mohou vzniknout velmi rychle, třeba jen správným spojením zajímavých lidí. Navazujeme na loňský Hackathon Doprava 4.0, jehož vítězové uspěli s projektem Hyperloop. Za pouhé dva dny vytvořili systém srovnání efektivity několika variant přepravy na dlouhé vzdálenosti,” dodal Pavel Klučka, koordinátor programu Chytrá myšlenka MSK 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

6:28 Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středníc…