Unucka (ODS): Díky speciálním svodidlům budou krajské cesty pro motorkáře bezpečnější

02.12.2019 14:32

Správa silnic Moravskoslezského kraje instaluje na vybrané úseky krajských cest speciální motosvodidla. Zvýší bezpečnost motocyklistů.

Unucka (ODS): Díky speciálním svodidlům budou krajské cesty pro motorkáře bezpečnější
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.
reklama

Místa, která jsou pro motorkáře nebezpečná, vytipovala Správa silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) ve spolupráci s dopravní policií. Jde o 13 úseků na silnicích II. a III. třídy o celkové délce zhruba 2 kilometrů. 

 „Nehody motorkářů mívají fatálnější následky, než když se vybouráte autem. Proto na krajských silnicích zkoušíme zvýšit jejich bezpečnost doplňkovými svodidly. Zatím to vyzkoušíme na 13 problematických zatáčkách v Moravskoslezském kraji. Byl bych rád, kdybych nám motorkáři dali vědět, jestli to někomu pomohlo a kde bychom měli pokračovat,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. 

Dodal, že speciální svodidla mají oproti těm běžným druhou spodní pásnici navíc. Díky ní se motocyklisté škaredě nezraní o svodidlový sloupek. „Jde o to, aby se v případě pádu motorkáři ‚nešprajcli‘ v mezeře pod standardními svodidly s jednou pásnicí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Unucka s tím, že SSMSK bude vytipovávat další nebezpečné úseky na krajských cestách, které spravuje, a postupně je těmito svodidly vybaví. 

Zatím se s nimi motoristé setkají například na Bruntálsku mezi Světlou Horou a Karlovicemi, na Frýdecko-Místecku v okolí Kunčic pod Ondřejníkem a Pazderné, na Novojičínsku u Mošnova a Jakubčovic, na Opavsku mezi Hrabyní a Pustou Polomí, u Vítkova a v okolí Melče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Ode dneška se můžete vydat na nákupy či do restaurace

17:52 Ministr Havlíček: Ode dneška se můžete vydat na nákupy či do restaurace

Protiepidemická opatření se od čtvrtka rozvolňují. Ze 4. stupně protiepidemického sytému PES přecház…