Unucka (ODS): Parkování pro klienty před krajským úřadem? Žádný problém

04.10.2022 10:57 | Zprávy
autor: PV

Občané, kteří plánují autem cestu na krajský úřad v Ostravě a chtějí mít jistotu, že zaparkují před hlavní budovou, mohou využít novou službu Moravskoslezského kraje. Rezervaci parkovacího místa na konkrétní datum a čas.

Unucka (ODS): Parkování pro klienty před krajským úřadem? Žádný problém
Foto: Archiv MSK
Popisek: První náměstek Moravskoslezského hejtmana Jakub Unucka

„Moravskoslezský kraj se dlouhodobě snaží zjednodušit a zrychlit přístup občanům ke službám, které poskytuje. A to především elektronizací agendy s využitím ‚chytrých‘ technologií. 

Naši klienti tak mohou už několik let využívat například volně dostupnou mobilní aplikaci k ověření volných parkovacích míst v okolí krajského úřadu, která funguje díky technologii speciálních kamer s umělou inteligencí vyhodnocující situaci na parkovišti. Tuto technologii jsme nyní dále rozšířili o kamery s automatickým rozpoznáním registrační značky vozidla,“ uvedl 1. náměstek moravskoslezského hejtmana pro průmysl, energetiku a chytrý region Jakub Unucka s tím, že díky tomu je nyní možné na parkoviště automaticky vpustit konkrétní vozidla s předchozí rezervací.

 „Pokud si tedy rezervujete parkovací místo na konkrétní den a čas, tak nejen, že máte parkovací místo zajištěno, ale ušetříte čas i tím, že se vjezdová závora automaticky otevře. Zaparkovat pak můžete na kterémkoliv volném parkovacím místě na parkovišti před budovou krajského úřadu s výjimkou parkovacích míst pro dobíjení elektromobilů. Tam není možné rezervaci zaručit,“ vysvětlil ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.