Unucka (ODS): Prázdninové jízdní řády autobusů budou platit, i když se část studentů vrátí do školy

07.05.2020 5:29

Žáci a studenti, kteří se v pondělí 11. května vrátí do školních lavic, by si měli včas promyslet způsob, jak se do školy dopraví.

Unucka (ODS): Prázdninové jízdní řády autobusů budou platit, i když se část studentů vrátí do školy
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.
reklama

Pokud zvolí příměstské autobusy, měli by počítat s tím, že autobusové linky budou až do 25. května jezdit podle prázdninových jízdních řádů.

„Prosíme studenty, kteří se budou dopravovat do školy příměstskými autobusy, aby se podívali, kdy jim to jede. Ověřte si ZDE spoje, na které jste byli zvyklí,“ žádá náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. 

Veřejné autobusy jezdí v Moravskoslezském kraji podle prázdninových řádů od 16. března, kdy byly kvůli pandemii koronaviru uzavřeny školy. Kraj zrušil i turistické autobusové linky, například všechny spoje na Ovčárnu, a dopravní obslužnost od půlky března slouží prakticky jen k cestám do zaměstnání, lékaři či na nákup.

„Vzhledem k tomu, že výuka v pondělí nezačne všude a rozhodně ne v plném rozsahu, spousta škol bude fungovat v režimu konzultací a také není jasné, kolik dětí do škol vlastně přijde, jsme se rozhodli, že prázdninový režim v autobusové dopravě potrvá až do 25. května. V tomto rozhodnutí hrála podstatnou roli také ekonomika. Čtrnáct dnů běžného autobusového provozu by kraj stálo okolo 15 milionů korun, které nyní můžeme využít ve zdravotnictví,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Unucka. „Tam, kde se ukáže, že je potřeba, aby spoje jezdily častěji, autobusy přidáme. Situaci budeme řešit individuálně,“ ubezpečil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

V pondělí 11. května se do škol mohou vrátit studenti závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol, žáci 9. tříd základních škol, kteří se chtějí připravovat na přijímací zkoušky na střední školy.  Ve stejný den také začnou fungovat střediska volného času, základní umělecké školy nebo jazykové školy, školská poradenská zařízení. Vše podle hygienických pokynů Ministerstva školství.

„Požádal jsem v dopise ředitele a ředitelky středních škol, aby omezení v dopravě, které bude platit do 25. května, zohlednili při plánování a organizaci výuky dojíždějících žáků a studentů. Věřím, že jim to nezpůsobí žádné komplikace. Děkuji všem za pochopení,“ řekl náměstek hejtmana pro školství Stanislav Folwarczny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor

22:02 Třeštíková: Tramvajová smyčka Dlabačov ožije, Praha hledá nájemce pro nevyužitý prostor

Metropole společně s Kreativní Prahou hledá nájemce pro část tramvajové smyčky Dlabačov za účelem sp…